По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

PO ODA su Maja S. K. Ratkje eksperimentinės muzikos ir meno projektas

Ср 09.11. 2016 19:00
Kultūros baras KABLYS
10.00 - 15.00
PO ODA
su Maja S. K. Ratkje
muzikos eksperimentais pasaulyje garsėjanti norvegė pirmą kartą atvyksta nustebinti Lietuvos


Muzikinės dalies dalyviai:
Maja Solveig Kjelstrup Ratkje (balsas ir elektronika),
Vilniaus universiteto „Gaudeamus“ ir „Pro musica“ chorų vyrų grupės su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla
Chorų meno vadovė: Rasa Gelgotienė
Projekto iniciatorė ir vizualinės dalies autorė: Kristina Inčiūraitė

„Po oda“ – įspūdingas eksperimentinės muzikos ir šiuolaikinio meno projektas, kurio pagrindinė dalyvė – pirmą kartą Lietuvoje viešinti garsi norvegų kompozitorė ir atlikėja – Maja Solveig Kjelstrup Ratkje.

„Ratkje atkakliai nepaiso įprastų formų, turi ekstravagantišką vaizduotę, o visa tai sujungia jos susižavėjimas žmogaus balsu ir jo komunikacinėmis galimybėmis. Jos kūriniai yra dramatiški, įtraukiantys ir beprotiškai skirtingi.“ – „Financial Times“, 2015

„Kiekvienas, kuris matė ar girdėjo Ratkje gyvą pasirodymą, žino, kokia ji puiki muzikantė, apie kurią iš tikrųjų galima pasakyti, kad ji praplečia savo balso išraiškos spektrą naudodama technines ir technologines priemones... Tai triumfuojantis ir įtraukiantis, suteikiantis energijos ir suvienijantis kvietimas tiems, kurie yra užtektinai smalsūs dirstelėti pro mainstream᾽o vidutiniškumo uždangą.“ – „The Wire“, 2006

Šiame projekte taip pat dalyvauja Vilniaus universiteto „Pro musica“ ir „Gaudeamus“ chorų vyrų grupės kartu su solistais Modestu Jankūnu ir Ignu Garla bei šiuolaikinio meno kūrėja Kristina Inčiūraitė. VU choristai improvizuotai atliks garsaus avangardisto Gilo Josepho Wolmano garso kūrinį „Megapneumies“ (1963), o jų energetiškai įkrautą erdvę muzikiniais eksperimentais praplės Maja Solveig Kjelstrup Ratkje. Ji pasitelks stulbinamo balso galimybes ir praturtins jį elektronikos garsais. Muzikinę projekto dalį papildys vizualinis Kristinos Inčiūraitės pasakojimas, perteikiamas vaizdo projekcijoje.

Kristinos Inčiūraitės inicijuotas projektas netiesiogiai replikuoja Jonathano Glazerio filmą „Po oda“ („Under the Skin“, 2013). Jame pagrindinė veikėja, nežemiška būtybė, veikiausiai perteikia šių dienų intensyvias žmonių tapatybių transformacijas, išprovokuotas konflikto tarp praeities ir dabarties, geopolitinių bei globalizacijos iššūkių, realaus ir virtualaus pasaulių. Eksperimentinės muzikos ir meno projekte „Po oda“ bus bandoma perteikti tam tam tikrą liminalumo būseną, kuri individą išveda iš komforto zonos į eksperimentinę erdvę, atvirą naujoms žmogaus tapatybių koncepcijoms. Taip pat bus siekiama sukurti transformuojančią terpę, kurioje akustiškai ir vizualiai būtų „perkraunami“ mūsų patyrimai.

Apie pagrindinę projekto dalyvę:
Maja Solveig Kjelstrup Ratkje – norvegų kompozitorė ir atlikėja. Jos muzika skamba visame pasaulyje, atliekama tokių kolektyvų ir atlikėjų kaip „Ensemble Intercontemporain“, „Klangforum Wien“, Oslo Sinfonietta, Norvegijos radijo orkestras, BBC Škotų simfoninis orkestras, „Fretwork“, „TM+“, „Cikada“, „Mivos“ ir „Bozzini“ styginiai kvartetai, „Quatuor Renoir“, „crashEnsemble“, „Pearls for Swine Experience“, Torbenas Snekkestadas, Marianne Beate Kielland, SPUNK, Frode Haltlis, POING ir daugelis kitų.

Ratkje yra įvertinta šiais apdovanojimais: Paryžiaus „International Rostrum of Composers“ („Tarptautinė kompozitorių tribūna“) prizas, skiriamas jaunesniems nei 30 metų kompozitoriams, Norvegijos „Edvardo“ prizas už geriausią metų kūrinį (du kartus) ir Russolo fondo antrasis prizas, o 2001 m. ji tapo pirmąja kompozitore, kada nors gavusia Norvegijos Arne Nordheimo prizą. Jos solinis albumas „Voice“, sukurtas bendradarbiaujant su grupe „Jazzkammer“, laimėjo specialų prizą „Ars Electronica 2003“ festivalyje. 2013 m. ji buvo nominuota „Nordic Council“ muzikos apdovanojimui už savo vokalinius kūrinius.

Ratkje koncertuoja kaip dainininkė, elektroninės muzikos atlikėja ir kūrėja, bei solistė grupėse SPUNK ir BRAK RUG. Ji taip pat yra koncertavusi kaip solistė su šiais orkestrais: Norvegijos radijo orkestru, „Ensemble Intercontemporain“, „Klangforum Wien“, „Avanti!“ kameriniu orkestru ir BBC Škotų simfoniniu orkestru. Ji bendradarbiavo su Jaapu Blonku, Joëlle Léandre, Ikue Mori, Zeena Parkins, Stephenu O’Malley, Lasse Marhaugu, POING ir daugeliu kitų. Ratkje atlieka savo pačios muziką kinui, šokiui ir teatrui, instaliacijoms ir daugeliui kitų menų projektams. Į savo kūrybą – instaliacijas ar scenos kūrinius – ji dažnai įtraukia vizualaus meno ir tekstinių šaltinių elementus. Ji yra sukūrusi stambių kūrinių galerijoms kartu su SPUNK, taip pat parašė muziką Elfriede Jelinek radijo pjesei, o 2003 m. atliko vaidmenį savo pačios sukurtoje operoje pagal tekstus iš Nag Hammadi bibliotekos šventraščių.

Jos kūrinių partitūrų galima rasti Norvegijos spaudos tarnybos Nacionalinėje bibliotekoje, „NB noter“, o jos albumus yra išleidę „Tzadik“, „Rune Grammofon“, „2L“, „ECM“, „Important Records“ ir daugelis kitų įrašų kompanijų. Daugiau informacijos: www.ratkje.com

Pasiteiravimui: Diana Dmitrijeva, projekto koordinatorė, tel.: +37062876737

Сайт мероприятия: https://www.facebook.com/events/301228553589921/permalink/304308299948613/

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
PO ODA su Maja S. K. Ratkje eksperimentinės muzikos ir meno projektas Ср 09.11. 2016 19:00 Kultūros baras KABLYS 10.00 - 15.00
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: simonas@bilietupasaulis.lt.

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 1:00
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N16
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Место проведения
Kauno g. 5 Vilnius Литва
Организатор
Kristinos Inčiūraitės studija
Mindaugo 23A-61, Vilnius