По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

PIERRE-LAURENT AIMARD

Вт 25.10. 2016 19:00
Lietuvos nacionalinė filharmonija
15.00 - 90.00
Lietuvoje koncertuos pasaulinė fortepijono įžymybė Pierre-Laurent Aimard

„Vilniaus festivaliai” džiaugiasi galėdami pranešti, jog į mūsų šalį atvyksta legendinis fortepijono maestro Pierre-Laurent Aimard (Pjeras-Loranas Aimaras). Nuo Bacho iki Boulezo, nuo „Grammy“ iki „iTunes“ dažniausiai siunčiamų albumų laurų – toks platus kūrybinių interesų ir pasiekimų diapazonas tik iš dalies apibūdina šią pasaulinę fortepijono įžymybę. Asmeniškai pažinojusio daugelį legendinių XX a. kūrėjų garsiojo Prancūzijos pianisto rečitalis pirmą kartą rengiamas Vilniuje – spalio 25 d. Nacionalinėje filharmonijoje.

„Tai išties išskirtinė interpretacija: nuostabi patirtis – susitikti su stulbinama Aimardo technika, nenumaldoma energija ir fanatišku užsidegimu“, – šių metų balandį rašė „The Times“ kritikas.

„Aimardas, regis, ne tiek atlieka muziką, kiek ja gyvena... Paskutinės jo išgaunamos frazės krenta į nuščiuvusią tylą ir, atrodo, tęsiasi amžinai, kol nepradeda griaudėti plojimai“, – savo įspūdžius dėstė „The Guardian“ apžvalgininkas.

Tokie epitetai, kaip „pasišventimo ir gilaus nuoširdumo derinys“, „užimantis kvapą“ atlikimas, išryškinantis kompozitoriaus muzikoje užkoduotą jausmingumą, ir panašūs, nuolat lydi P.–L. Aimardo koncertus.

Jis plačiai pripažįstamas tarptautiniu mastu kaip ypatingas atlikėjas, unikalus tuo, jog puikiai atlieka ir savo programose derina įvairių epochų muziką.

Jis rengia koncertus su svarbiausiais pasaulio orkestrais – Karališkuoju Nyderlandų „Concertgebouw“, Vienos ir Niujorko filharmonijų, Leipcigo „Gewandhaus“ orkestrais, diriguojamais Riccardo Chailly, Esa-Pekka Saloneno, Vladimiro Jurowskio, Peterio Eötvöso, sero Simono Rattle’o ir kitų garsių šių dienų dirigentų.

P.–L. Aimardas kviečiamas būtu reziduojančiu pianistu, rengti ypatingas programas ir koncertus didžiosiose pasaulio salėse – Niujorko „Carnegie Hall“ ir Lincolno centre, Vienos „Konzerthaus“, Berlyno filharmonijoje, Paryžiaus filharmonijoje, „Cité de la Musique“, Zalcburgo Mozarteume.

P.–L. Aimardas yra prestižinio ir senas tradicijas turinčio Oldboro muzikos festivalio („Aldeburgh Festival“, JK) meno vadovas. Ilgą laiką buvo Londono Southbank centro rengiamo Boulezo muzikos festivalio „Exquisite Labyrinth“ („Rafinuotas labirintas“) meno patarėjas.

Kaip jau minėta, P.–L. Aimardas vienodai mielai atlieka, o publika noriai priima tiek jo klasikos interpetacijas, tiek šiuolaikines programas. Antai praeitą sezoną su Vienos simfoniniu orkestru kaip reziduojantis pianistas jis atliko visus Beethoveno fortepijono koncertus (dirigavo Philippe’as Jordanas), o naujausias jo albumas, išleistas „Deutsche Grammophon“ leidybinės firmos, skirtas Johanno Sebastiano Bacho „Gerai temperuoto klavyro“ 1 tomui.  Anksčiau pianisto įrašytas Bacho „Fugos menas“ pelnė jam „Diapason d’Or“ ir „Choc du Monde de la Musique“ premijas bei įkopė į Billboard klasikinės muzikos čartų bei dažniausiai parisiunčiamų „iTunes“ klasikos albumų sąrašo viršūnes.

Savo ruožtu „ECHO Klassik“ prizą P.–L. Aimardas pelnė už albumą „Hommage à Messiaen“, o „Grammy“ apdovanojimą – už 2005 m. to paties „Deutsche Grammophon“ išleistą Charles’o Ives’s „Concordo sonatos“ įrašą.

Pierre’as-Laurent’as Aimardas studijavo Paryžiaus konservatorijoje pas pianistę Yvonne Loriod (Olivier Messiaeno žmoną) bei Londone pas Mariją Curcio. 1973 metais būdamas vos 16 metų amžiaus P.–L. Aimardas laimėjo pirmąją premiją savo pirmajame tarptautiniame pianistų konkurse.

Pirmojo savo rečitalio Lietuvoje proga Pierre’as-Laurent’as Aimardas taip pat ruošia publikai ypatingą programą, kurioje išgirsime meistriškumu pagarsėjusias J. S. Bacho ir Claude’o Debussy interpretacijas bei keletą įžymiųjų dabarties kūrėjų opusų.

Pasaulinė fortepijono įžymybė Pierre-Laurent Aimard koncertuos Vilniuje spalio 25 dieną, Nacionalinėje filharmonijoje.

https://www.youtube.com/watch?v=d04inKgQIg0
https://www.youtube.com/watch?v=iS4kZ1vxuWY&list=RD2QpgBVCexIE&index=5
https://www.youtube.com/watch?v=5JwJClrc49I
https://www.youtube.com/watch?v=PL7mHS19Bq4

Сайт мероприятия: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/renginiai-2016/item/1658/

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
PIERRE-LAURENT AIMARD Вт 25.10. 2016 19:00 Lietuvos nacionalinė filharmonija 15.00 - 90.00
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: simonas@bilietupasaulis.lt.

Durys atidaromos: 18:00
renginio pradžia: 19:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Место проведения
Организатор
VšĮ Vilniaus festivaliai
VšĮ Vilniaus festivaliai
Ašmenos g. 8 Vilnius