Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

TEATRALIZUOTAS GYVO GARSO KONCERTAS ''BALSAS VANDENY''

Grupė KITAVA, minėdama jau 15-ąjį kūrybinės veiklos gimtadienį, pristato teatralizuotą gyvo garso koncertinę programą BALSAS VANDENY. Tai unikalus sceninis reginys, išsiilgusiems teatro ir muzikos žaismės, kur vaidybiniai epizodai ir grupės atliekama muzika kuria jaukią ir šviesią muzikinio-teatrinio pokalbio apie laiką, vertybes, žmogų, istorinį virsmą atmosferą. Grupei KITAVA ir aktorių komandai pavyko sukurti unikalią tylos ir garso, žodžio ir melodijos, džiugesio ir jautrumo dermę, kurioje kiekvienas galime rasti save.

G&G SINDIKATAS KAUNO KLUBE ''ORIXO''

Bilietai jau prekyboje!

STUDIJA. Auksinės dainos

Bene seniausiai Lietuvoje grojanti grupė, įkurta 1978m. Šiais metais grupei sukanka 38 metai. Grupė laikoma viena profesionaliausių Lietuvoje, įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip sugrojusi ilgiausią koncertą be pertraukos 17 val. ir atlikusi daugiausia kūrinių viename koncerte - 219.

Rekordinė muzikos fiesta „Radistai Arena Show“

Radistai kviečia: rekordinė muzikos fiesta „Radistai Arena Show“ šiemet vyks gruodžio 3 d.

KŪRYBOS PODIUMAS

„Kūrybos podiumas“, praėjusiais metais sulaukęs didžiulio susidomėjimo, sugrįžta su nauja įdomių ir įkvepiančių seminarų programa. Gruodžio 10–11 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje Jus pakviesime net į šešis savęs pažinimo ir grožio seminarus, kuriuos ves įžymūs žmonės ir profesionalai.

ELVIS PRESLEY SHOW. Martynas Kavaliauskas ir Kauno Bigbendas

Naujas šiuolaikiškas orkestro „Kauno Bigbendas“ ir Martyno Kavaliausko muzikinis projektas. Bilietai jau prekyboje!

AudioGourmet 2016. PARODA GARSO GURMANUI

Geriausia aparatūra ir muzika, koncertai, paskaitos, muzikos įrašai ir skani kava! Unikali proga įvertinti top klasės buitinės garso technikos galimybes. Bilietai jau prekyboje!

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 2016

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A. pasiruošę vėl sudrebinti Lietuvos muzikos pasaulį! Bilietai jau prekyboje!

''Vilnius Jazz'' žvaigždė D. Pifarély koncertui rengiasi dešimt sekundžių

Džiazo smuikininkas – nedažna profesija, o geri džiazo smuikininkai – apskritai retenybė. Prancūzas Dominique‘as Pifarély – vienas jų. Jis pelnė pripažinimą ne tik meistriška smuikavimo technika – pirmiausia originalia kūryba, kuri dažnai liejasi scenoje spontaniškai.

Pats menininkas tvirtina kartais pagalvojantis apie tai, ką gros, tik dešimt ar dvidešimt sekundžių prieš eidamas į sceną: ypač soliniuose projektuose jis mėgsta kurti publikos akivaizdoje.

Jau greitai D.Pifarély‘o muzikos išgirsime 28-ajame tarptautiniame šiuolaikinio džiazo festivalyje „Vilnius Jazz“. Smuikininkas atveš į festivalį savo naująjį kvartetą, sudarytą iš rinktinių Europos džiazo talentų. Kvartetas į Lietuvą užsuks Baltijos turo metu.

Išpažįsta meilę poezijai

Nuo praėjusių metų gyvuojantis D.Pifarély‘o kvartetas jau spėjo sužavėti kritikus virtuoziškumu ir susiklausymu nardydamas po mėgstamą savo lyderio stichiją – tarp užrašytos ir spontaniškos muzikos, išradingai reaguodamas į kartais prieštaringas vedlio idėjas, jausmingas ir abstrakčias, aitrias ir lyriškas vizijas.

Techninė meistrystė ir laki vaizduotė leidžia D.Pifarély‘ui lengvai judėti tarp skirtingų muzikos pasaulių. Anot kritikų, brandžiajame jo stiliuje susijungia klasikinio smuiko, svingo tradicijos ir novatoriškas europietiško džiazo garsovaizdis. Pats menininkas lygina smuiką su mažu orkestru, kuris reikalauja dėmesio kiekvienai detalei.

Būtent solinį muzikavimą D.Pifarély vadina savo kūrybos laboratorija, kurioje jis gludina savo džiazo žodyną ir stilių. Naujausiame, šią vasarą ECM kompanijos išleistame jo albume – taip pat solo improvizacijos. Šio albumo muzikos greičiausiai išgirs ir „Vilnius Jazz“ publika.

Juo smuikininkas išpažįsta savo meilę poezijai. Mat albumą jis pavadino eilute iš Thomaso Stearnso Elioto poemos – „Time Before and Time After“, o albumo kūrinius dedikavo įvairiems poetams. Smuikininkas prisipažino norėjęs, kad jo albumas primintų eilėraščių rinkinį. D.Pifarély‘o įsitikinimu, poezija ir improvizacija turi daug bendra.

Poezija skambėjo ir D.Pifarély‘o programose su pianistu François Couturier bei kontratenoru Dominique‘u Visse. Smuikininkas bendradarbiavo scenoje su prancūzu rašytoju François Bonu, aktoriais Violaine‘u Schwartzu bei Pierre‘u Baux‘u.

Tarp prancūzų džiazo galingųjų

Tačiau tarptautinėse platumose bene labiausiai žinomas D.Pifarély‘o kartu su iškiliu prancūzų klarnetininku ir saksofonininku Louisu Sclavisu 1992-aisiais įkurtas „Sclavis/Pifarély Acoustic Quartet“, kuriame dar groja šiuolaikinio džiazo guru gitaristas Marcas Ducret ir bosininkas Bruno Chevillonas. Ši grupė įamžino savo meną ne viename ECM albume.

D.Pifarély yra įkūręs ir trio su klavišininku Julienu Padovani bei būgnininku Ericu Groleau. Pastaruoju metu smuikininkas daug laiko skiria savo dideliam ansambliui „Dédales“, dar groja dviese su Michele Rabbia. Jis koncertuoja visoje Europoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, Indijoje, Artimuosiuose Rytuose, Lotynų Amerikoje ir Afrikoje.

D.Pifarély muzikinėse kelionėse lydėjo daugybė džiazo garsenybių, tarp jų – Lietuvoje groję Aki Takase, Craigas Tabornas, Timas Berne, Carlosas Zingaro, François Corneloupas.

Partneriai – ne iš ramiųjų

Smuikininko naujo kvarteto kontrabosininkas B.Chevillon‘as taip pat yra nuolatinis šiuolaikinio džiazo korifėjaus L.Sclaviso partneris. Susitikimas su klarnetininku netgi nulėmė jo karjerą. B.Chevillonas dalyvauja visuose L.Sclaviso projektuose, o jie neišsitenka vien grynosios muzikos rėmuose – apima ir teatrą, kiną, šokį.

Kontrabosininkas grojo su daugeliu iškilių avangardo ir improvizacinės muzikos kūrėjų, išleido solinių albumų. Muzikalumas ir reta intuicija jam padėjo tapti vienu ryškiausių kontrabosininkų Europos džiazo scenoje.

Grupės klavišininkui Antoninui Rayonui paklūsta ne tik fortepijonas, bet ir „Hammond“ vargonai, klavinetas. Jis reiškiasi įvairiais amplua daugybėje kolektyvų.

Kvarteto būgnininkas François Merville‘is taip pat spėjo įsiamžinti įdomiais darbais. Jis subūrė netradicinės sudėties kvintetą, kurį sudaro du saksofonininkai, violončelininkas, tūbininkas ir perkusininkas, įgrojo su juo albumą, kuriam pats sukūrė muziką.

Taigi D. Pifarély‘o grįžimas prie nuosaikios kvarteto sudėties tikrai nereiškia, kad jis pasiilgo ramybės ir žada numoti ranka į savo ambicingas kūrybines paieškas bei jam būdingas pastangas pranokti save.

„Dominique Pifarély Quartet“ koncertas 28-ajame šiuolaikinio džiazo festivalyje „Vilnius Jazz“ – spalio 16 d. 19 val. Rusų dramos teatre Vilniuje.