Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Lx24 – jo pasirodymas vyks pirmą sykį Lietuvoje!

Spalio 8-ąją (šeštadienį) „MALIBU” klubo scenoje pasirodys Lx24 – jo pasirodymas vyks pirmą sykį Lietuvoje.

Gytis Paškevičius su grupe Vilniuje!

Gytis Paškevičius — vienas unikaliausių ir nuoširdžiausių atlikėjų Lietuvos muzikos istorijoje

''NEĮTIKĖTINAS DEVYNIOLIKTASIS AMŽIUS''. DAINIUS PUODŽIUKAS IR DARIUS MAŽINTAS

Koncertas jau kitą savaitę! Bilieto kaina tik nuo 8 Eur.!

Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Unikalūs atviravimai jūsų mieste

Populiariausi XXI amžiaus Lietuvos keliautojai Martynas Starkur ir Vytaras Radzevičius kviečia visus į išskirtinius susitikimus jūsų mieste.

Į „Loftą“ grįžta kerinčioji Davido Lyncho mūza Chrysta Bell

Į „Loftą“ grįžta kerinčioji Davido Lyncho mūza Chrysta Bell

E. Jennings skelbia Raudonplaukės albumo pristatymo turą!

Šį rudenį Erica Jennings pirmą kartą leidžiasi į turą kaip solo atlikėja. Ir nors dainuoti ant lietuviškos scenos ji pradėjo būdama 17-os, šis „Raudonplaukės albumo pristatymo turas“ yra unikali proga pamatyti Ericą Jennings kaip kūrėją iš labai arti.

Maskvos Kuklačiovo kačių teatras ''Katinai - jūreiviai''

Vienintelis pasaulyje Maskvos J. Kuklačiovo kačių teatras. Bilietai jau prekyboje!

Romas Dambrauskas Gyvo garso koncertas. Naujausio albumo ''Prisiliesk'' pristatymas

Koncerte dalyvauja instrumentinė grupė, Giedrius Misiūnas- klavišiniai, Raimondas Armalas- gitara, Benas Muntrimas- mušamieji. Didžiuosiuose miestuose prie šio kolektyvo prisijungs Šiaulių styginių kvartetas „Viola“ ir vokalinis duetas „Si“. Šiemet koncertinėje programoje- naujausio Romo Dambrausko albumo “Prisiliesk…” pristatymas. Geras garsas, įspūdingas apšvietimas, puiki nuotaika ir pačios geriausios Romo Dambrausko dainos laukia Jūsų gyvo garso koncertuose visoje Lietuvoje.

LIETUVOJE VYKS ORGANIZUOTAS EROTIKOS SPROGIMAS

Gautos žinios, jog susivienys stipriausios vyrų pajėgos tam, kad susprogdintų Lietuvos moterų širdis čempionate EROTICshowMEN 2016.

Populiariausias pasaulyje džiazo dainininkas Gregory Porteris Vilniuje!

Festivalis „Kaunas Jazz“ skelbia: festivalio scenoje pasirodys amerikiečių džiazo superžvaigždė Gregory Porteris!

PREMJERA! Komedija ''AmnEzija už 400 000 Eur''

„Kitoks Teatras“ pristato išskirtinę premjerą su detektyvo elementais - „Amn€zija už 400 000 €” .

Tango šou ''Dos por Cuatro''

Ekspresyvusis Vilniaus tango teatras, prieš metus pristatęs įspūdingą tango šou „Lunfardo“ stebino Lietuvos, o vėliau ir Argentinos žiūrovus, iš tango gimtinės grįžta su gaivaus ir šviežio oro gūsiu ir pristato jau antrą šio sezono premjerą – tango šou „Dos por Cuatro“.

Grand HALLOWEEN Carnival

Grand HALLOWEEN Carnival grįžta! Jau trečią kartą vyksiantis renginys spalio 31 d. kvies visus gyvuosius ir mirusius į nepamirštamą elektroninės muzikos puotą. Šį kartą Grand HALLOWEEN Carnival užkariaus dar didesnę erdvę. Muzikos euforiją dalins vienoje iš naujausių bei moderniausių arenų - COMPENSA koncertų salėje.

Pasaulinė teatro įžymybė HEINERS GOEBBELS - ''Max Black''

„Vilniaus festivalių“ ir Goethe’s instituto kvietimu į Vilnių atvyksta pasaulinė teatro įžymybė Heineris Goebbelsas. Garsusis vokiečių režisierius ir kompozitorius pristatys vieną įdomiausių savo veikalų – spektaklį „Max Black“. Šį išgryninto ir netikėto garso bei šviesų dizaino veikalą į Lietuvą atveža Europos teatriniam elitui priklausantis Vidy-Lausanne teatras (Šveicarija). Vienintelis H. Goebbelso spektaklio „Max Black“ parodymas – lapkričio 9 d. Nacionaliniame dramos teatre.

Lietuvos teatrinė ir muzikinė visuomenė puikiai prisimena išskirtinį H. Goebbelso spektaklį „Eraritjaritjaka – museé des phrases“, kurį 2008 m. Vidy-Lausanne teatras parodė Vilniuje „Pasaulio muzikos dienų“ kvietimu. Tame spektaklyje pagrindinį vaidmenį atlikęs legendinis prancūzų kino ir teatro aktorius Andre Wilmsas yra svarbiausia asmenybė ir į Vilnių atkeliaujančiame „Max Black“ pastatyme. Čia charizmatiškasis aktorius sukūrė garsaus filosofo ir matematiko Maxo Blacko vaidmenį ir jį vaidina iki pat šių dienų. Su Andre Wilmsu H. Goebbelsas pradėjo bendradarbiauti dar 1993 m. Paryžiuje, kai šiam aktoriui sukūrė muzikinį spektaklį „Ou bien le débarquement désastreux“ („Arba nelaimingas nusileidimas“). „Max Black“ laikomas savotiška pirmojo spektaklio su Andre Wilmsu tąsa. Spektaklio „Max Black“ premjera įvyko 1998 m. Lozanoje.

„Max Black“ yra nestandartinis, neįprastas teatro veikalas, ypatingas vaidmuo jame tenka šviesų – o iš tiesų, ugnies – dizainui, scenoje netgi naudojama pirotechnika. Muzika tampa čia pat scenoje išgaunami garsai ir šnaresiai, aktoriaus kalba. Šis spektaklis vadinamas idėjų laboratorija, kurią stebėti gali kiekvienas žiūrovas.

H. Goebbelso spektaklį „Max Black“ pastatė vienas labiausiai vertinamų teatrų Europoje – Vidy-Lausanne (Šveicarija). Spektaklis sukurtas pagal Paulo Valéry, Georgo Christopho Lichtenbergo, Ludwigo Wittgensteino ir Maxo Blacko tekstus. Scenografijos ir šviesų dizaino autorius – neprilygstamas Klausas Grünbergas, jau keletą dešimtmečių dirbantis kartu su H. Goebbelsu ir kitais didžiaisiais pasaulio režisieriais.

Dėl milžiniško užimtumo ir įtemptos dienotvarkės H. Goebbelsas dar nė karto nesilankė Lietuvoje (nors kelis jo spektaklius vilniečiai jau galėjo pamatyti), todėl svarbu pranešti, kad šįkart teatro legenda sutiko atvykti į Lietuvą. Mūsų publika galės ne tik pamatyti įspūdingąjį H. Goebbelso spektaklį „Max Black“, bet ir pabendrauti su pačiu autoriumi – lapričio 8 d. vyks susitikimas su šia išskirtine teatro asmenybe.

Heineris Goebbelsas yra pelnęs daugiau nei 35 apdovanojimus, tarp jų – Naujosios teatro realybės prizą, du kartus nominuotas „Grammy“ apdovanojimui. Vien tik spektaklis „Eraritjaritjaka – museé des phrases“ yra pelnęs 6 europinius apdovanojimus: „Herald Angel“ premija Tarptautiniame Edinburgo festivalyje (2004), „OPUS Stage“ prizas už režisūrą (2005), prancūzų kritikų „Grand Prix“ už geriausią užsienio spektaklį (2005), „Grand Prix Mira Trailovic“ BITEF festivalyje Belgrade (2005), serbų dienraščio „Politika“ prizas už geriausią režisūrą (2005), lenkų kritikų „Teatro ateities“ apdovanojimas Varšuvoje (2006). H. Goebbelso kūriniai atliekami bene visuose svarbiausiuose teatro, naujosios bei džiazo muzikos festivaliuose, didžiausiuose šiuolaikinių menų forumuose. Išleista apie 20 jo muzikos kūrinių plokštelių – daugiausia firmos ECM. Jo kūrinius leidžia prestižinė „Ricordi“ leidykla Miunchene.

2012 metų kovą už novatoriškumą muzikinio teatro srityje H. Goebbelsas gavo Norvegijos tarptautinę Ibseno premiją – prestižiškiausią teatro apdovanojimą. Premiją skyrusi žiuri, kurioje dirbo įvairios teatro garsenybės, 60 metų H. Goebbelsą pavadino viena „didžiųjų šiandienos kūrybinių asmenybių“. „Jis yra tikras novatorius, o jo darbai nepaiso įprastų apibrėžimų“, – sakoma žiuri pranešime. Atsakydamas H. Goebbelsas kalbėjo: „Šis pripažinimas man daug reiškia. Bandau eksperimentuoti teatro medijomis ir tyrinėti naujas teritorijas. Tai didelė rizika, nes iš tikrųjų nelaikau savęs teatro sistemos dalimi.“ 2007 metais įsteigtą Ibseno premiją finansuoja Norvegijos vyriausybė; ji teikiama kas dveji metai per H. Ibseno gimtadienį, asmeniui ar institucijai, kurie dramai ar teatrui suteikė naujų meninių dimensijų. Tarp ankstesnių jos laureatų yra legendinis anglų režisierius Peteris Brookas. Premijos įteikimo ceremonija įvyko per Tarptautinį Ibseno festivalį Nacionaliniame teatre Osle.

Pašėlusios jaunystės laikais H. Goebbelsas greta muzikos ir sociologijos studijų bei kiek vėliau grojo improvizacinį džiazą ir art roką su grupe „Cassiber“ (1982–1992) ir lygiagrečiai kūrė muziką teatrui, kinui, baletui (Fankfurto baleto trupei). Devintojo dešimtmečio viduryje Goebbelsas pradėjo kurti ir režisuoti savo paties muzikinio teatro projektus, daugelis jų – pagal žymiausio 20 a. antrosios pusės vokiečių dramaturgo Heinerio Müllerio tekstus.

Nuo 1988 m. iki šiol H. Goebbelsas bendradarbiauja su garsiausiais dabarties muzikos atlikėjais – Berlyno filharmonijos orkestru su Simonu Rattle’u priešakyje, „Strasbūro mušamaisiais“, „Ensemble Modern“, „Ensemble Intercontemporain“, kūrinius jam yra užsakę Frankfurto „Alte Oper“, Donauešingeno festivalis, orkestrai „London Sinfonietta“ bei „Age of Enlightenment“ ir daugelis kitų. 2000 m. Pompidou centro Paryžiuje užsakymu jis sukūrė garso instaliacijas „Timeios“ ir „Fin de Soleil“.

Šiuo metu H. Goebbelsas yra Heseno teatro akademijos prezidentas ir Taikomųjų teatro studijų instituto profesorius J. Liebego universitete Gysene (2003–2011 m. buvo jo vadovas). 2012–2014 m. jis tapo Tarptautinės Ruhro menų trienalės meno vadovu.

Beveik visi Goebbelso muzikinio teatro kūriniai buvo atliekami nuo 50 iki 150 kartų didžiausiose festivaliuose Europoje, JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Azijoje. Per pastaruosius 30 metų H. Goebbelsas su koncertais ir spektakliais aplankė daugelį pasaulio šalių. Džiugu, kad lapkritį šį sąrašą pagaliau papildys ir Lietuva.