Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

PASITIK 2017 STILINGAI! LINAS ADOMAITIS SU GYVO GARSO GRUPE

2016-ųjų dienoms bėgant į pabaigą pats laikas pradėti planuoti kaip sutiksite naujuosius. Gyvos muzikos klubas ORIXO siūlo puikiausią vakarėlį Kaune. Koncertą su geriausiais muzikantais surengs Linas Adomaitis, svečius savo magijos pasirodymu linksmins iliuzionistas Rokas Bernatonis Magician, o 2017 metus nuotaikingai sutikti padės DJ Erichas!

''Kūrybos podiumas'' su Ineta Stasiulyte kviečia moteris pasisemti įkvėpimo

Ineta Stasiulytė kviečia moteris dviem dienoms savo pareigas perleisti vyrams!

Pasaulinio masto fortepijono virtuozas Ričardas Klaidermanas koncertuos Lietuvoje!

Palangos koncertų salėje vasario 4 d. 19:00 val. vyks prancūzų pianisto Ričardo Klaidermano (gim. Philippe Pages) koncertas. Menininkas pasirodys kartu su styginiu orkestru.

Balandį Vilniuje – elegantiškųjų prancūzų ''Nouvelle Vague'' koncertas

Balandžio 21 d. sostinės koncertų salėje „Compensa“ savo vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengs garsi prancūzų grupė „Nouvelle Vague“. Kolektyvo pavadinimas – tai žodžių žaismas, kuris išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „naująją bangą“ ir atspindi grupės kuriamos new wave muzikos stilių. Tačiau ne tik tai - „La Nouvelle Vague“ terminu apibūdinama XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje prancūzų kinematografe dominavusi kultinė kino meno kryptis, kurios ryškiausi režisieriai - François Truffaut, Jean-Luc Godard, Claude Chabrol ir kitos žymios kino pasaulio asmenybės. Būtent todėl unikalus muzikinis projektas „Nouvelle Vague“, pardavęs daugiau kaip milijoną savo įrašų kopijų, alsuoja subtilia prancūzų elegancija ir rafinuotumu, o jų atliekami kūriniai – tai pasaulinio garso grupių kompozicijos, aranžuotos jausmingame bossa novos stiliuje.

Gotikinio roko pažiba She Past Away Vilniuje

Sausio 13 dieną, penktadienį, Turkijos gotai She Past Away surengs pirmą grupės koncertą Lietuvoje.

„KAUNAS JAZZ“ KONCERTUOS STILINGASIS VOKIEČIŲ DŽIAZMENAS TORSTENAS GOODSAS

Festivalis „Kaunas Jazz“ atskleidžia dar vieną savo 2017-ųjų sezono žvaigždę. Balandžio 21-23 dienomis festivalio kvietimu Lietuvoje viešės Vokietijos džiazo atlikėjas Torstenas Goodsas.

Legendinis roko atlikėjas Alice Cooper Trakų pilyje

Amerikiečių roko ikona Alice Cooper surengs koncertą Lietuvoje. Įspūdingas tamsos princu ir šokiruojančio roko krikštatėviu vadinamo atlikėjo šou įvyks kitų metų liepos 31 d. Trakų pilies kieme.

Scooter | 2unlimited | Sash! Grandiozinis muzikos ir šviesų šou

Šokių dievai grįžta į Lietuvą! Kovo 3 d. kviečiame Jus į grandiozinį muzikos ir šviesų šou – legendinių grupių SCOOTER, 2 UNLIMITED ir DJ SASH! koncertą didžiausioje Kauno ŽALGIRIO ARENOJE.

Šventinis naujametinis NIKO koncertas

Tiems, kam atrodo, kad šiuolaikinė muzika – tai nyki ir nepasiekiama erdvė, reikėtų pasiklausyti Naujų idėjų kamerinio orkestro ir pamatyti jo muzikantus scenoje.

''Trimitas'' ir ''Kalėdinė uvertiūra''

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras “Trimitas” kalėdinę nuotaiką dovanos kartu su Kristina Zmailaite (sopranas), Edmundu Seiliumi (tenoras) bei tarptautinių pianistų konkursų laureatu, Azerbaidžano valstybinės filharmonijos direktoriumi, pianistu Muradu Adigezalzade, dirigentu Dainiumi Pavilioniu. Vakaro programą spalvingai pristatys koncerto vedėja Sigita Stankevičiūtė.

Auksinės Benjamino Gorbulskio dainos

„Tu ateik į pasimatymą“, - šia legendine Benjamino Gorbulskio dainos eilute į nepaprastai šiltą, jaukų pasirodymą kviečia auksiniai balsai – Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas, drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru.

''Bilietai.lt'' ir ''Bilietų Pasaulis'' pristato bendrus dovanų kuponus

Artėjant didžiosioms metų šventėms, bilietų platinimo bendrovės „Bilietai.lt“ ir „Bilietų Pasaulis“ pristato bendrus dovanų kuponus. Precedento neturinti naujiena suteikia galimybę bendrą dovanų čekį išsikeisti į bendrovių „Bilietai.lt“ ir „Bilietų Pasaulis“ tinkluose platinamą renginio bilietą. Pirmieji bendri kuponai suteikia galimybę rinktis iš daugiau nei 1000 įmonių „Bilietai.lt“ ir „Bilietų Pasaulis“ siūlomų pramogų.

Pasaulinė teatro įžymybė HEINERS GOEBBELS - ''Max Black''

„Vilniaus festivalių“ ir Goethe’s instituto kvietimu į Vilnių atvyksta pasaulinė teatro įžymybė Heineris Goebbelsas. Garsusis vokiečių režisierius ir kompozitorius pristatys vieną įdomiausių savo veikalų – spektaklį „Max Black“. Šį išgryninto ir netikėto garso bei šviesų dizaino veikalą į Lietuvą atveža Europos teatriniam elitui priklausantis Vidy-Lausanne teatras (Šveicarija). Vienintelis H. Goebbelso spektaklio „Max Black“ parodymas – lapkričio 9 d. Nacionaliniame dramos teatre.

Lietuvos teatrinė ir muzikinė visuomenė puikiai prisimena išskirtinį H. Goebbelso spektaklį „Eraritjaritjaka – museé des phrases“, kurį 2008 m. Vidy-Lausanne teatras parodė Vilniuje „Pasaulio muzikos dienų“ kvietimu. Tame spektaklyje pagrindinį vaidmenį atlikęs legendinis prancūzų kino ir teatro aktorius Andre Wilmsas yra svarbiausia asmenybė ir į Vilnių atkeliaujančiame „Max Black“ pastatyme. Čia charizmatiškasis aktorius sukūrė garsaus filosofo ir matematiko Maxo Blacko vaidmenį ir jį vaidina iki pat šių dienų. Su Andre Wilmsu H. Goebbelsas pradėjo bendradarbiauti dar 1993 m. Paryžiuje, kai šiam aktoriui sukūrė muzikinį spektaklį „Ou bien le débarquement désastreux“ („Arba nelaimingas nusileidimas“). „Max Black“ laikomas savotiška pirmojo spektaklio su Andre Wilmsu tąsa. Spektaklio „Max Black“ premjera įvyko 1998 m. Lozanoje.

„Max Black“ yra nestandartinis, neįprastas teatro veikalas, ypatingas vaidmuo jame tenka šviesų – o iš tiesų, ugnies – dizainui, scenoje netgi naudojama pirotechnika. Muzika tampa čia pat scenoje išgaunami garsai ir šnaresiai, aktoriaus kalba. Šis spektaklis vadinamas idėjų laboratorija, kurią stebėti gali kiekvienas žiūrovas.

H. Goebbelso spektaklį „Max Black“ pastatė vienas labiausiai vertinamų teatrų Europoje – Vidy-Lausanne (Šveicarija). Spektaklis sukurtas pagal Paulo Valéry, Georgo Christopho Lichtenbergo, Ludwigo Wittgensteino ir Maxo Blacko tekstus. Scenografijos ir šviesų dizaino autorius – neprilygstamas Klausas Grünbergas, jau keletą dešimtmečių dirbantis kartu su H. Goebbelsu ir kitais didžiaisiais pasaulio režisieriais.

Dėl milžiniško užimtumo ir įtemptos dienotvarkės H. Goebbelsas dar nė karto nesilankė Lietuvoje (nors kelis jo spektaklius vilniečiai jau galėjo pamatyti), todėl svarbu pranešti, kad šįkart teatro legenda sutiko atvykti į Lietuvą. Mūsų publika galės ne tik pamatyti įspūdingąjį H. Goebbelso spektaklį „Max Black“, bet ir pabendrauti su pačiu autoriumi – lapričio 8 d. vyks susitikimas su šia išskirtine teatro asmenybe.

Heineris Goebbelsas yra pelnęs daugiau nei 35 apdovanojimus, tarp jų – Naujosios teatro realybės prizą, du kartus nominuotas „Grammy“ apdovanojimui. Vien tik spektaklis „Eraritjaritjaka – museé des phrases“ yra pelnęs 6 europinius apdovanojimus: „Herald Angel“ premija Tarptautiniame Edinburgo festivalyje (2004), „OPUS Stage“ prizas už režisūrą (2005), prancūzų kritikų „Grand Prix“ už geriausią užsienio spektaklį (2005), „Grand Prix Mira Trailovic“ BITEF festivalyje Belgrade (2005), serbų dienraščio „Politika“ prizas už geriausią režisūrą (2005), lenkų kritikų „Teatro ateities“ apdovanojimas Varšuvoje (2006). H. Goebbelso kūriniai atliekami bene visuose svarbiausiuose teatro, naujosios bei džiazo muzikos festivaliuose, didžiausiuose šiuolaikinių menų forumuose. Išleista apie 20 jo muzikos kūrinių plokštelių – daugiausia firmos ECM. Jo kūrinius leidžia prestižinė „Ricordi“ leidykla Miunchene.

2012 metų kovą už novatoriškumą muzikinio teatro srityje H. Goebbelsas gavo Norvegijos tarptautinę Ibseno premiją – prestižiškiausią teatro apdovanojimą. Premiją skyrusi žiuri, kurioje dirbo įvairios teatro garsenybės, 60 metų H. Goebbelsą pavadino viena „didžiųjų šiandienos kūrybinių asmenybių“. „Jis yra tikras novatorius, o jo darbai nepaiso įprastų apibrėžimų“, – sakoma žiuri pranešime. Atsakydamas H. Goebbelsas kalbėjo: „Šis pripažinimas man daug reiškia. Bandau eksperimentuoti teatro medijomis ir tyrinėti naujas teritorijas. Tai didelė rizika, nes iš tikrųjų nelaikau savęs teatro sistemos dalimi.“ 2007 metais įsteigtą Ibseno premiją finansuoja Norvegijos vyriausybė; ji teikiama kas dveji metai per H. Ibseno gimtadienį, asmeniui ar institucijai, kurie dramai ar teatrui suteikė naujų meninių dimensijų. Tarp ankstesnių jos laureatų yra legendinis anglų režisierius Peteris Brookas. Premijos įteikimo ceremonija įvyko per Tarptautinį Ibseno festivalį Nacionaliniame teatre Osle.

Pašėlusios jaunystės laikais H. Goebbelsas greta muzikos ir sociologijos studijų bei kiek vėliau grojo improvizacinį džiazą ir art roką su grupe „Cassiber“ (1982–1992) ir lygiagrečiai kūrė muziką teatrui, kinui, baletui (Fankfurto baleto trupei). Devintojo dešimtmečio viduryje Goebbelsas pradėjo kurti ir režisuoti savo paties muzikinio teatro projektus, daugelis jų – pagal žymiausio 20 a. antrosios pusės vokiečių dramaturgo Heinerio Müllerio tekstus.

Nuo 1988 m. iki šiol H. Goebbelsas bendradarbiauja su garsiausiais dabarties muzikos atlikėjais – Berlyno filharmonijos orkestru su Simonu Rattle’u priešakyje, „Strasbūro mušamaisiais“, „Ensemble Modern“, „Ensemble Intercontemporain“, kūrinius jam yra užsakę Frankfurto „Alte Oper“, Donauešingeno festivalis, orkestrai „London Sinfonietta“ bei „Age of Enlightenment“ ir daugelis kitų. 2000 m. Pompidou centro Paryžiuje užsakymu jis sukūrė garso instaliacijas „Timeios“ ir „Fin de Soleil“.

Šiuo metu H. Goebbelsas yra Heseno teatro akademijos prezidentas ir Taikomųjų teatro studijų instituto profesorius J. Liebego universitete Gysene (2003–2011 m. buvo jo vadovas). 2012–2014 m. jis tapo Tarptautinės Ruhro menų trienalės meno vadovu.

Beveik visi Goebbelso muzikinio teatro kūriniai buvo atliekami nuo 50 iki 150 kartų didžiausiose festivaliuose Europoje, JAV, Pietų Amerikoje, Australijoje ir Azijoje. Per pastaruosius 30 metų H. Goebbelsas su koncertais ir spektakliais aplankė daugelį pasaulio šalių. Džiugu, kad lapkritį šį sąrašą pagaliau papildys ir Lietuva.