Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

TEATRALIZUOTAS GYVO GARSO KONCERTAS ''BALSAS VANDENY''

Grupė KITAVA, minėdama jau 15-ąjį kūrybinės veiklos gimtadienį, pristato teatralizuotą gyvo garso koncertinę programą BALSAS VANDENY. Tai unikalus sceninis reginys, išsiilgusiems teatro ir muzikos žaismės, kur vaidybiniai epizodai ir grupės atliekama muzika kuria jaukią ir šviesią muzikinio-teatrinio pokalbio apie laiką, vertybes, žmogų, istorinį virsmą atmosferą. Grupei KITAVA ir aktorių komandai pavyko sukurti unikalią tylos ir garso, žodžio ir melodijos, džiugesio ir jautrumo dermę, kurioje kiekvienas galime rasti save.

G&G SINDIKATAS KAUNO KLUBE ''ORIXO''

Bilietai jau prekyboje!

STUDIJA. Auksinės dainos

Bene seniausiai Lietuvoje grojanti grupė, įkurta 1978m. Šiais metais grupei sukanka 38 metai. Grupė laikoma viena profesionaliausių Lietuvoje, įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip sugrojusi ilgiausią koncertą be pertraukos 17 val. ir atlikusi daugiausia kūrinių viename koncerte - 219.

Rekordinė muzikos fiesta „Radistai Arena Show“

Radistai kviečia: rekordinė muzikos fiesta „Radistai Arena Show“ šiemet vyks gruodžio 3 d.

KŪRYBOS PODIUMAS

„Kūrybos podiumas“, praėjusiais metais sulaukęs didžiulio susidomėjimo, sugrįžta su nauja įdomių ir įkvepiančių seminarų programa. Gruodžio 10–11 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje Jus pakviesime net į šešis savęs pažinimo ir grožio seminarus, kuriuos ves įžymūs žmonės ir profesionalai.

ELVIS PRESLEY SHOW. Martynas Kavaliauskas ir Kauno Bigbendas

Naujas šiuolaikiškas orkestro „Kauno Bigbendas“ ir Martyno Kavaliausko muzikinis projektas. Bilietai jau prekyboje!

AudioGourmet 2016. PARODA GARSO GURMANUI

Geriausia aparatūra ir muzika, koncertai, paskaitos, muzikos įrašai ir skani kava! Unikali proga įvertinti top klasės buitinės garso technikos galimybes. Bilietai jau prekyboje!

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A. 2016

Metų muzikos apdovanojimai M.A.M.A. pasiruošę vėl sudrebinti Lietuvos muzikos pasaulį! Bilietai jau prekyboje!

25-asis aktualios muzikos festivalis GAIDA 2015

2015 spalio 13, 23-30 d. Vilnius


Spalio 13 d., Kongresų rūmai, 19:00
GAIDA INTRO

TERRY RILEY & CO
Terry Riley (fortepijonas)
Gyan Riley (gitara)
Gothenburg Combo (gitaros)


Minimalistinės muzikos pradininkas, gyva JAV muzikos legenda pirmą kartą koncertuos Lietuvoje – tai bus išskirtinis Terry Riley pasirodymas Vilniuje specialiai rengiamose jo gastrolėse Europoje, kurios dedikuotos jo 80-mečiui ir kuriose numatyti tik 4 koncertai (du Švedijoje, po vieną – Danijoje ir Lietuvoje).

Terry Riley Simply M... (2007)
Terry Riley Mongolian Winds (1986)
Gyan Riley Irican (2009)
Folk Song (performed by Terry Riley and Gyan Riley)
Terry Riley The Shape of Flames (2008) 
Terry Riley Zamorra (from The book of "Abbeyozzud") (1993)
The Gothenburg Combo Highway One - Music in 3 parts (2014)
Terry Riley Quartet (2015)
Terry Riley In C (1964)

Pirkti bilietą: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/terry-riley-168054/


Spalio 23 d., Nacionalinė filharmonija, 19:00
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai:
Noriko Kawai (fortepijonas, Japonija),
Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras)
Dirigentas Christopher Lyndon-Gee (JAV)


Marius Baranauskas Palaiminimai / Beatitudes
Francesco Filidei Fiori di Fiori
Onutė Narbutaitė kein gestern, kein morgen (no yesterday, no tomorrow)
James Dillon Andromeda 

Įspūdingi ir net transcendentiniai muzikos viražai – taip galima būtų apibūdinti festivalio pradžios simfoninį koncertą Nacionalinėje filharmonijoje, kuriame pasirodys šių dienų fortepijono muzikos žvaigždė, japonų pianistė Noriko Kawai. Ji atliks specialiai jai sukurtą vieno žymiausių šiandienos britų kompozitorių James’o Dillono koncertą fortepijonui ir orkestrui „Andromeda“. Koncerte taip pat skambės pasaulinės Onutės Narbutaitės ir Mariaus Baranausko kūrinių premjeros bei festivalio kviestinio kompozitoriaus, vieno ryškiausių šiandienos Italijos kūrėjo Francesco Filidei meistriškas opusas dideliam simfoniniam orkestrui.

Plačiau apie renginį: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/siu-metu-programa-20/item/1507/


Spalio 24 d., ŠMC, 18:00
ENSEMBLE 2E2M (Prancūzija)

Francesco Filidei Finito Ogni Gesto
Michaël Lévinas Les rires du Gilles
Francesco Filidei  Esercizio di Pazzia 1 & 2
Michaël Lévinas Concerto pour un piano espace 2
Philippe Hurel Pour Luigi

Jau 40 metų gyvuojantis bene seniausias ir vienas geriausių Prancūzijos šiuolaikinės muzikos ansamblių – aukščiausio lygio muzikai – festivalyje pristatys ryškiausias skirtingų kartų muzikos asmenybes. Viena jų atspindi festivalio temą „Global LT“ – tai žymus prancūzų kompozitorius Michaël Lévinas, kurio šaknys tiesiogiai susijusios su Lietuva. Kita – festivalio kviestinis kompozitorius, išskirtinis šių dienų italų talentas Francesco Filidei, kurio kūriniai, skambėsiantys šiame koncerte, pripildyti ne tik išradingais ar net aistringais skambesiais, bet ir pašėlusiu jumoru


Spalio 24 d., ŠMC, 20:00
REPERTORIO ZERO (ITALIJA)

Fausto Romitelli Professor Bad Trip: Lesson I (1998)
Riccardo Nova Yagé Howl (2014)
Fausto Romitelli Professor Bad Trip: Lesson II (1999)
Giovanni Verrando Krummholz (2014)
Fausto Romitelli Professor Bad Trip: Lesson III (2000)

Bene įdomiausias šiandieninės Italijos muzikinis atradimas – charizmatiškasis ansamblis „RepertorioZero“, neseniai pelnęs Venecijos bienalės Sidabrinį liūtą. Šiam koncertui ansamblis atveža programą, su kuria jis užkariavo daugelio Europos festivalių scenas ir pelnė aukščiausius įvertinimus. Girdėsime vieno iškiliausių dabarties italų kūrėjo, vos 41 metų sulaukusio Fausto Romitelli garsųjį ciklą „Professor Bad Trip“, įkvėptą psichodelinio roko ir haliucinogeninių skambesių. Šį kūrinį koncerte konceptualiai papildo ryškiausių naujosios kartos italų kompozitorių Riccardo Nova ir Giovanni Verrando opusai. Svarbus vaidmuo čia tenka gyvo garso ir elektronikos sąveikai bei publiką užburiančioms erdvinio garso sistemoms.


Spalio 25 d., ŠMC, 18:00
ENSEMBLE MISE-EN NEW YORK (JAV)

Frederic Rzewski Moonrise with memories
Frederic Rzewski 96
Frederic Rzewski Spots
Daniel Fishkin Composing the Tinnitus Suites 2011 for ensemble with tape
Sang Song Quasi-Elegy
Moon Young Ha (in)stillness
Pascal Le Boeuf Antithesis

Kūrinys – kaip įkyri reklama, o koncertas – kaip TV šou. Kodėl gi ne? Multikultūrinės ir multistilistinės muzikos scenos kūdikis, 2011 m. įkurtas ansamblis, o iš tiesų – šiuolaikinis kamerinis orkestras, pristato amerikietiškų TV reklamų (American TV commercials) principu sumodeliuotą programą. Joje kultinio JAV minimalisto Frederico Rzewskio kūriniai tarsi reklamos intarpai televizijoje nuolat permuša jaunosios JAV kompozitorių kartos kūrėjų Daniel Fishkin, Sang Song, Moon Young Ha, Pascal Le Boeuf opusus. Niujorkas – tautų katilas, tad nenuostabu, kad šis fanatiškų eksperimentatorių ansamblis yra toks įvairiatautis.


Spalio 25 d., ŠMC, 20:00
CRASH ENSEMBLE (AIRIJA)

Terry Riley Loops for Ancient-Giant-Nude-Hairy-Warriors Racing down the Slopes of Battle
Michael Gordon Light is calling
Michael Gordon Gene Takes A Drink
Donnacha Dennehy Streetwalker
Steve Reich Double Sextet

Europos koncertų sales užkariavęs „Crash“ ansamblis festivaliui ruošia ypač intriguojantį koncertą. Daugeliui lietuvių pažadėtąja žeme tapusi Airija, o daugeliui airių emigrantų pažadėtoji žemė – JAV. Tad galbūt simboliška, jog garsiausias dabarties airių šiuolaikinės muzikos kolektyvas atveža į Lietuvą postminimalistinės muzikos programą, kurioje dominuoja JAV garsenybių Steve‘o Reicho, Michaelo Gordono ir Terry Riley kūriniai. Pastarojo opusas, kurį įkvėpė senajam keltų menui būdingas spiralinis ornamentas, sukurtas specialiai „Crash“ ansambliui. O airių kūrybai atstovauja Donnachos Dennehy opusas socialiai angažuotu pavadinimu „Streetwalker“ („Prostitutė“).


Spalio 26 d., ŠMC, 19:00
KLAIPĖDOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistai:
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)
Mindaugas Bačkus (violončelė)
Pavelas Giunteris (perkusija)


Kaija Saariaho Nymphea reflection
Egidija Medekšaitė Âkâsha (premjera)
Ričardas Kabelis Bolé.LT (premjera)
David Lang Pierced

Klaipėdos orkestras – pajūrio muzikos švyturys – debiutuoja svarbiausiame Lietuvos šiuolaikinės muzikos forume. Ir debiutas tikrai ne paprastas: kartu su LMTA muzikos inovacijų centru rengiamas projektas bandys įkūnyti kitokį orkestro skambesį tikroje erdvinio garso sferoje. Ambicingą tarptautinę programą, kurioje greta meistriškų šiuolaikinės muzikos žvaigždžių Kaijos Saariaho ir Davido Lango opusų nuskambės Ričardo Kabelio ir Egidijos Medekšaitės naujausių kūrinių premjeros, orkestras parengė su ryškiausiais Lietuvos atlikėjais – pianiste Guoda Gedvilaite, violončelininku ir orkestro meno vadovu Mindaugu Bačkumi bei garsiuoju perkusininku Pavelu Giunteriu.


Spalio 26 d., ŠMC, 21:00
ANDREW ZOLINSKY (FORTEPIJONAS)

Meredith Monk Railroad (Travel song)
Meredith Monk St. Petersburg Waltz
David Lang This was written by hand
David Lang Spartan arcs, Wed, Diet coke, Beach (from Memory pieces)
Diderik Wagenaar La volta

Puikaus pianisto rečitalis ŠMC salėje – nekasdienis reiškinys. Su garsiąja „Icebreaker“ grupe bendradarbiaujantis ir ryškią solinę karjerą puoselėjantis pianistas Vilniaus publikai skambins savo artimo kūrybinio partnerio, Pulitzerio muzikos premijos laureato, amerikiečių postminimalisto Davido Lango kūrinius, kurių dalis dedikuota specialiai Andrew Zolinskiui. Melomanus taip pat nudžiugins pianisto atliekami kultinės JAV dainininkės ir kompozitorės Meredith Monk kūriniai. Koncerto desertui – olando Dideriko Wagenaaro „La volta“, beveik nevaldomas stichijų šėlsmas...


Spalio 27 d., ŠMC, 19:00
NEW ERA ORCHESTRA KIEV (UKRAINA)
Solistai:
Roman Repka (klavesinas)
Jurgis Juozapaitis (altas)
Dirigentė Tatiana Kaliničenko


Iannis Xenakis Voile (1995)
Tomas Kutavičius Mano sergantis langas, premjera (2015)
Valentin Silvestrov Epitaph (1999)
Jurgis Juozapaitis Koncertas altui ir styginių orkestrui (2013-2015)
Maxim Shalygin Lullaby (2008)
Michael Nyman Koncertas klavesinui ir styginiams (1995)

Iš Ukrainos nuolat ateina nerimastingos žinios, tad GAIDOJE laikas skirti dėmesį Ukrainai ir tiesiogiai išgirsti naujienas iš šios šalies. Jas festivalyje pristatys unikalus kamerinis orkestras iš Kijevo „New Era Orchestra“, įkurtas 2007 m. ir vadovaujamas ryškios menininkės, dirigentės Tatianos Kaliničenko. Būdamas vienu svarbiausių Ukrainos naujosios muzikos scenos dalyvių, NEO kiekvieną savo pasirodymą paverčia nepamirštamu įvykiu. Vilniuje NEO atliks intriguojančią skirtingų kartų autorių muzikos programą: ukrainiečių – garsiojo Valentino Silvestrovo ir  Maximo Shalygino, lietuvių – Jurgio Juozapaičio ir Tomo Kutavičiaus, bei iškiliųjų Europos kompozitorių – Iannio Xenakio ir  Michaelo Nymano kūrinius.


Spalio 27 d., ŠMC, 21:00
LIETUVOS ANSAMBLIŲ TINKLAS

Vykintas Baltakas Eselsbrücke
Albertas Navickas Accidental
Justina  Repečkaitė Tapisserie
Ignas Krunglevičius GRADIENTS
Vykintas Baltakas Redditio
Justina Repečkaitė Rapid Eye Movements
Veronika Krausas analemma

Globali Lietuva – tokia kolektyvo, nuosekliai propaguojančio šiuolaikinę muziką mūsų krašte, šio koncerto tema, kuri yra ir viena iš festivalio temų. Koncerte pristatomi aktyviai bei savitai kuriantys ir kitose pasaulio šalyse gyvenantys lietuvių kompozitoriai: Belgijoje gyvenantis ansamblio vadovas, „muzikine Šecherazada“ vadinamas Vykintas Baltakas, Prancūzijoje studijuojantys Albertas Navickas ir Justina Repečkaitė, Norvegijoje kuriantis Ignas Krunglevičius bei Kanadoje gyvenanti lietuvių kilmės kompozitorė Veronika Krausas – platus geografinis bei įvairių muzikos estetikų tinklas.


Spalio 28 d., Šv. Kotrynos bažnyčia, 19:00
Kamerinis choras JAUNA MUZIKA
Michele Tadini, Antonello Raggi (elektronika, Italija)
Dirigentas Vaclovas Augustinas


Arvo Pärt Da Pacem Domine
Arvo Pärt Summa
Arvo Pärt Magnificat (solo Nerutė Šiliūtė)  
Arvo Pärt The woman with the alabaster box
Arvo Pärt Tribute to Caesar
Justė Janulytė Spindėjimas / Radiance

Choras „Jauna muzika“ festivaliui ruošia visiškai naują „bombą“. „Jei danguje kartu sušvistų šimtai tūkstančių saulių, jų šviesa gal ir prilygtų Aukščiausiojo Asmens spindesiui, ir aš tapčiau Mirtimi, pasaulių griovėja“, – po pirmojo atominės bombos bandymo JAV, 1945 m. liepos 16 d., ištarė jos išradėjas Robertas Oppenheimeris, cituodamas indų šventraštį Bhagavad Gītā. Šiuos žodžius pasitelkia ir viena įdomiausių šiandienos lietuvių kompozitorių Justė Janulytė, kalbėdama apie savo naują kūrinį „Radiance“ („Spindėjimas“), kurį skyrė pirmojo atominės bombos sprogdinimo 70-ųjų metinių atminimui. Šis J. Janulytės kūrinys dedikuotas Arvo Pärtui, žymiausiam visų laikų estų kompozitoriui, kurio 80-metis plačiai minimas pasaulyje. Ta proga choras „Jauna muzika“ šio koncerto pirmojoje dalyje atliks vokalinius Arvo Pärto kūrinius, kuriuos jau yra pamėgę daugelio pasaulio  šalių klausytojai.


Spalio 29 d., Kongresų rūmai, 19:00
LONDON SINFONIETTA

Steve Reich 2 x 5
Michael Nyman In C Interlude
Steve Reich Electric Counterpoint    
Tansy Davies Neon
Edmund Finnis in situ
Steve Reich Radio Rewrite

Vienintelis legendinio kolektyvo koncertas Lietuvoje. „Jei būčiau britų vyriausybė, paskelbčiau Londono simfonijetę nacionaline vertybe. Tegu dar ilgai jie atlieka naująją muziką!“ – linki legendinis JAV kompozitorius Steve’as Reichas. Ne veltui orkestras „London Sinfonietta“ šiandien laikomas bene geriausiu šio kultinio autoriaus muzikos atlikėju. Programoje bus ir vienas naujausių Steve’o Reicho kūrinių, inspiruotas roko grupės „Radiohead“ muzikos. Koncerte taip pat skambės garsiojo Michaelo Nymano ir keletas įdomiausių naujosios kartos britų kompozitorių kūriniai.

Pirkti bilietą: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/london-sinfonietta-165833/


Spalio 30 d., Kongresų rūmai, 19:00
LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Solistai:
Francesco Dillon (violončelė, Italija)
Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas (fortepijonai)
Dirigentas Robertas Šervenikas


Gediminas Gelgotas Mountains. Waters. (Freedom) (2015)
Mykolas Natalevičius Karačiajus/Karachay orkestrui ir elektronikai, premjera (2015)
Francesco Filidei Ogni gesto d‘amore (2009, koncertas violončelei ir orkestrui)
Louis Andriessen The Hague Hacking (2008) dviem fortepijonams ir orkestrui

Festivalio GAIDA 2015 baigiamajame simfoniniame koncerte – italų violončelės žvaigždė Francesco Dillon, kuris pagrieš jam specialiai sukurtą kviestinio festivalio kompozitoriaus Francesco Filidei Koncertą violončelei ir orkestrui, pelniusį abiems Francesco didžiulį tarptautinį pripažinimą. O nepakartojamas Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas kartu su orkestru atliks Nyderlandų muzikos įžymybės, europietiško minimalizmo guru Louiso Andriesseno opusą „Hagos įsilaužimas“ („The Hague Hacking“). Nemažesnę intrigą kelia Gedimino Gelgoto naujausias kūrinys, kurio pasaulinė premjera prieš keletą savaičių įvyko prestižinėje Ciuricho Tonhalle salėje. Kitas jaunosios kartos lietuvių kompozitorius Mykolas Natalevičius simfoninio orkestro skambesį praturtins kerinčiais elektroninės muzikos garsais.

Plačiau apie renginį: http://www.vilniusfestivals.lt/LT/siu-metu-programa-20/item/1496/


Spalio 30 d., Menų fabrike LOFTAS, 22:00
SQUAREPUSHER
Damogen Furies

Pirmasis ir, galima sakyti, istorinis kultinio britų elektroninės muzikos atlikėjo, kompozitoriaus ir prodiuserio  pasirodymas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse per visą jo 20 metų karjerą. Nors Squarepusheris iki šiol nėra koncertavęs mūsų šalyje, jo vardą puikiai žino tiek vyresnės, tiek jaunesnės kartos elektroninės muzikos fanai. Ne paslaptis, kad daugelio domėjimasis elektronine muzika prasidėjo būtent nuo šio neprilygstamo elektronikos titano, kuris kartu su Aphex Twin, Autechre, Boards of Canada ir kitomis WARP žvaigždėmis iškart patraukė į savo pusę ne vieną generaciją muzikos gerbėjų. Taip virtuoziškai ir neretai stulbinančiai jungti breikbytą, drum’n’bass, punk muziką, džiazą, musique concrete ir laužytus Detroito techno ritmus gali tik Squarepusher!

Pirkti bilietą: http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/squarepusher-168742/