Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

MUZIKINĖS KASKADOS

S 2016-10-16 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
14.60 - 18.00
MUZIKINĖS KASKADOS
Skiriama fortepijoninio trio „Kaskados“
kūrybinės veiklos dvidešimtmečiui.

FORTEPIJONINIS TRIO „KASKADOS“
Albina Šikšniūtė, fortepijonas
Rusnė Mataitytė, smuikas
Edmundas Kulikauskas, violončelė

Programa
J. Haydno, E. Granados fortepijoniniai trio, A. Piazzollos
ciklas „Metų laikai“ (aranž. José Bragato) bei tango „Oblivion“,
ispanų ir lotynų šalių kompozitorių miniatiūros.


Fortepijoninis trio „Kaskados“ susikūrė apjungdamas gerai žinomus Lietuvos solistus. Susieti artimos akademinių studijų patirties Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje, šie menininkai siekė apibendrinti įgytą profesinį meistriškumą ne tik soliniuose koncertuose, bet ir klasikinio kamerinio ansamblio repertuaro atlikime.

Nors šis, vienas produktyviausių kamerinių ansamblių Lietuvoje, kurio koncertinį gyvenimą visuomet įdėmiai sekė Lietuvos klausytojai, pradėjo koncertuoti 1997 metais, atlikėjai susibūrė kur kas anksčiau. Tad simboliška, kad koncertu Užutrakio dvaro sodybos rūmuose fortepijoninis trio „Kaskados“ pradės koncertų ciklą, skirtą jų kūrybinės veiklos dvidešimtmečiui.

Fortepijoninio trio „Kaskados” braižas, apie kurį ne kartą palankiai rašė lietuvių bei užsienio kritikai, gerai pažįstamas. Recenzijose dažnai pažymimas darnus ir išraiškingas šių instrumentalistų ansambliškumas, įtikinantys raiškos būdai, tiksli stilistinė orientacija, gilaus bei vieningo trijų instrumentų garso visumos pajauta. Visa tai sąlygoja šių muzikų puikus techninis pasirengimas.

Ansamblio repertuare įvairių epochų trio žanro kūriniai: „Kaskadų” nariai yra atlikę solo partijas L. van Beethoveno Koncerte fortepijonui, smuikui, violončelei ir orkestrui C-dur, op. 56; surengti  koncertų ciklai „Visi L. van Beethoveno fortepijoniniai trio“ bei „Visi J. Brahmso fortepijoniniai trio ir kvartetai“; ypač aktyviai trio puoselėja romantinės muzikos palikimą; ženklią interpretacinės energijos dalį ansamblis skiria šiuolaikinės lietuviškos muzikos sklaidai. Vertindami „Kaskadų” atlikėjų profesionalumą ir meninę vaizduotę kompozitoriai yra sukurę kompozicijų specialiai šiam trio arba anksčiau sukurtus opusus pritaikę fortepijoninio trio sudėčiai. Kompozitorius Algirdas Martinaitis parašė koncertą „Kaskadų“ trio ir kameriniam orkestrui, kurio premjera įvyko 2009 metais festivalyje „Gaida”. Trio intensyviai bendradarbiavo su anglų kompozitore Sadie Harrison, kurios kūrinius įrašė NMC (Anglija) išleistoje kompaktinėje plokštelėje. Ansamblis įrašė ir Balakausko kūrinius ASV (Anglija), bei septynių lietuvių kompozitorių kūrinius LMIPC (Lietuva) kompaktinėse plokštelėse. Pažymėtini ir originalūs trio projektai – lietuviškos muzikos programa ir žymaus lietuvių dailininko Stasio Eidrigevičiaus tapybos improvizacija scenoje bei Vidmanto Bartulio muzikos vakaras, dalyvaujant multi-media menininkams Sauliui Valiui ir Daumantui Plechavičiui.

Lietuvos radijo fonduose yra daugybė „Kaskadų“ trio įrašų. Jų koncertus transliavo Europos radijas. Trio taipogi pasirodė Lietuvos bei Lenkijos televizijose.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
MUZIKINĖS KASKADOS S 2016-10-16 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai 14.60 - 18.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 10 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius Vilnius