Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

KARTŲ SĄSKAMBIAI

S 2016-11-13 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
8.20 - 10.00
KARTŲ SĄSKAMBIAI

MARIUS ŠINKŪNAS,
vibrafonas
ARŪNAS ŠLAUSTAS, fortepijonas

Programa
Chick Corea, Steve Swallow, Rodgers Hart, Arūnas Šlaustas ir kt.


Šis koncertas – tai įdomus skirtingų kartų menininkų ir dviejų skirtingų, tačiau savotiškai giminingų instrumentų susitikimas džiazo muzikos erdvėje. „Nors vibrafonas yra vienas jauniausių instrumentų (pirmas įrašas buvo padarytas tik 1931 m.), sykiu jis yra vienas sudėtingiausių. Iš pradžių juo buvo grojama dviem lazdelėmis, bet legendinis Gary Burtonas vibrafonu pradėjo groti keturiomis lazdelėmis ir naudoti pianistinę techniką, kai kartu išgaunama ir harmonija. Manau, kad jis pasiekė tai, apie ką svajoja pianistai. (...) Daug laiko praleidau mokydamasis groti vibrafonu keturiomis lazdelėmis taip, kaip pianistas groja visais dešimčia pirštų. O sujungus džiazo teoriją ir keturių lazdelių techniką, gavosi tai, kas vadinama džiazo vibrafonu“, – pasakoja M. Šinkūnas.

Marius Šinkūnas vibrafono atlikimo meno mokėsi Liono muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje (prof. Jeano Geffroy kl.) bei Vakarų Mičigano universitete JAV (prof. Jody Moonerto kl.). Atlikėjas dalyvavo Toshihiro Akamatsu (Japonija), Lindos Maxey ir Edo Saindono (JAV), Marko Pekarsky (Rusija), Stanislavo Skoczynskio (Lenkija), Marko Suterio ir Sandeepo Daso (Prancūzija) meistriškumo pamokose. Džiazo atlikimo meno vibrafonininkas mokėsi Toshihiro Akamatsu pamokose Japonijoje.

Dar vaikystėje atlikėjui šypsojosi sėkmė respublikiniuose konkursuose: tris kartus tapo J. Pakalnio konkurso laureatu Kaune, pelnė I premiją Jono Taločkos atlikėjų mušamaisiais instrumentais konkurse. Tačiau, pasak M. Šinkūno, „grodamas būgnais vis galvodavo – tai kada ta melodija atsiras, kodėl girdžiu tik ritmą, gal aš ko nors nežinau? Buvo toks momentas, kai pažiūrėjau į būgnus ir supratau jų atsiradimo ir egzistavimo prasmę – tai instrumentas, skirtas perduoti signalams iš vienos gyvenvietės į kitą. O aš svajojau apie kosmosą, svajojau žiūrėti į Žemę iš kitur. Tada išgirdau G. Burtoną ir pasakiau sau – palieku viską ir einu mokytis groti vibrafonu va bank. Mečiau viską: išėjau iš visų darbų, pardaviau mašiną, palikau merginą ir išvažiavau į Ameriką dėl vibrafono“.

M. Šinkūnas yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu ir Kauno simfoniniais, Šv. Kristoforo bei Klaipėdos kameriniais orkestrais, su Jungtiniu Baltijos šalių orkestru Švedijoje, Vokietijos-Skandinavijos simfoniniu orkestru Vokietijoje ir kt. Plati koncertinė veikla, pasirodymai solo ir skirtingų ansamblių sudėtyse muzikui suteikė daug atlikėjiškos patirties, tad kūrybingą vibrafonininką galima išgirsti atliekant įvairiausių stilių muziką. „Dažniausiai jaučiuosi savo vaizduotės ir iliuzijų vergu, nes noriu perteikti garsą, kuris yra giliau nei manyje. Labai sunku būti kūrėju. Didieji meistrai kūrėjais būna kiekvieną akimirką. Aš per dieną – gal tik akimirką. O kad sučiuptum ir išlaikytum tą vieną akimirką, turi nebijoti – nebijoti įskaudinti, nebijoti apsiverkti, nebijoti apsikvailinti... Nebijoti nieko. Ir man to reikia...“

Pianistas ir kompozitorius Arūnas Šlaustas gerai žinomas ne tik džiazo, bet ir akademinės muzikos atlikėjas. Klasikinio fortepijono studijas jis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. M. Azizbekovos kl.). Pianistas yra surengęs ne vieną rečitalį, koncertavęs su Lietuvos kameriniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais. 1987 metais A. Šlaustas šalia akademinės muzikos pradėjo groti ir džiazą įvairios sudėties ansambliuose: Vladimiro Čekasino vadovaujamame LMTA bigbende, Arnoldo Gurinavičiaus kvartete, ansamblyje „New Lithuanian Trio“, Danieliaus Praspaliauskio kvartete ir diksilende. Vėliau su nuolatiniu kūrybiniu bendražygiu saksofonininku D. Praspaliauskiu subūrė kvintetą „Contra Jazz“. Pianistas taip pat groja solo, muzikuoja su liaudies muzikos grupėmis, nuolat dalyvauja džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

A. Šlaustas – ne tik koncertuojantis pianistas, bet ir savitas kompozitorius, nuolat grįžtantis prie klasikinės muzikos versmės. Jo kūryboje tyrinėjamos džiazo ir akademinės muzikos jungčių galimybės, o kūrybinius impulsus ir kompozicijų plėtojimo būdą inspiruoja senoji muzika.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
KARTŲ SĄSKAMBIAI S 2016-11-13 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai 8.20 - 10.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 20 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius Vilnius