Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ADVENTO KALENDORIUS

Pr 2016-12-26 13:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
18.10 - 20.00
ADVENTO KALENDORIUS

Solistas
GINTARAS JANUŠEVIČIUS,
fortepijonas

Gintaras Januševičius Užutrakio rūmuose jau yra pristatęs tris, ypatingo publikos dėmesio sulaukusias programas: „Sergejaus Rachmaninovo rečitalis, 1913“, „Sapnų gaudyklė“, „Visi Frederiko Šopeno valsai“. 
Šiais metais, po sėkmingų debiutų Niujorke, Rio de Žaneire ir Ciūriche, pianistas atvyksta į Lietuvą su nauja šventine programa.

Už muzikinių charakterių įvairovę „chameleonu“ Vokietijos spaudos pramintas atlikėjas Lietuvai dovanoja savitą „Advento kalendorių“. Unikaliame kalendoriuje kiekvienai Advento dienai pianistas parinko daugiau nei 20-ties kompozitorių, tam tarpe – Beethoveno, Vivaldžio, Chopino, Rachmaninovo, Debussy, Gershwino sukurtas žėrinčias ir spalvingas charakteringas pjeses, daugelis kurių įkandamos tik ypatingiems fortepijono meistrams. Anot atlikėjo, net penkiolika metų kauptoje pianistinių delikatesų kolekcijoje – žymiausių pasaulio pianistų koncertuose groti bisai, o taip pat – ir paties Januševičiaus atrasti muzikiniai brangakmeniai. „Tai bus virtuoziškas, daug fizinės ištvermės reikalaujantis pasirodymas. Žinome, kad bisai – vienas arba du – vainikuoja koncertų pabaigas. Dažniausiai tai išskirtinės miniatiūros, įspūdžiui apie atlikėją sustiprinti. Man bus dideliu iššūkiu visame koncerte groti tokio lygio pjeses – mėgstamiausius mano bei žymiausius pianizmo istorijoje bisus.“, – dalinasi mintimis G. Januševičius. Ypatinga intriga koncerto programoje – jauno lietuvių kompozitoriaus Adomo Morkūno šventinio vaišių stalo įkvėptas opusas „Neeilinis naktinis baklažano su bolognese padažu pasivaikščiojimas skrandyje“.

Pianistas G. Januševičius muzikos pasaulyje išgarsėjo 2004-aisiais, tapęs jauniausiu prestižinio Tarptautinio Monrealio konkurso finalininku. Konkurso pusfinalyje jo paskambinti S. Rachmaninovo Etiudai-paveikslai Op. 39 buvo giriami tokių fortepijono meistrų, kaip Jean-Philippe Collard, Kum-Sing Lee, Michel Dalberto, Benedetto Lupo, o šio atlikimo įrašą kasmet transliuoja klasikinio radijo stotys nuo JAV iki Australijos. Pirmą kartą su orkestru pianistas skambino būdamas 15 metų, netrukus įvyko ir jo debiutas legendinėje Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje. Nuo tada skirtingas solines bei kamerines programas jis pristatė daugelyje Lietuvos ir Vokietijos miestų, o taip pat Niujorke (2015, 2016), Vašingtone (2015), Hamamacu (2009), Rio de Žaneire (2016), Šendžene (2011), Londone (2012), Paryžiuje (2008), Berlyne (2009, 2016), Madride (2008), Romoje (2015), Vienoje (2015), Barselonoje (2008), Stokholme (2015), Tel Avive (2011), Varšuvoje (2002), Prahoje (2015), Budapešte (2015), Dubline (2016), Ciuriche (2016), Kišiniove (2010, 2014, 2016) etc.
Atlikėjas mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje (mok. V. Potejenko, V. Kulikauskienė, J. Bialobžeskis), studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akdaemijoje, vėliau mokslus tęsė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Tarp jo profesorių – Bernd Goetzke, Vladimiras Krainevas, Lazaris ir Valentina Bermanai.

G. Januševičius yra koncertų ciklo „Plathner's Eleven“ įkūrėjas bei garbės meno vadovas, o taip pat vadovauja dviejų koncertinių salių veiklai bei dviems muzikos konkursams. Jis kasmet skaito paskaitas bei veda meistriškumo kursus Japonijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Rumunijoje, Moldavijoje, Izraelyje, Latvijoje bei Lietuvoje.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ADVENTO KALENDORIUS Pr 2016-12-26 13:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai 18.10 - 20.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 10 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 25 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius Vilnius