Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ADVENTO KALENDORIUS

Pr 2016-12-26 13:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai
20.00
ADVENTO KALENDORIUS

Solistas
GINTARAS JANUŠEVIČIUS,
fortepijonas

Programa
L. van Beethoveno, F. Chopino, F. Liszto,
S. Rachmaninovo, V. Horowitzo bei kitų kompozitorių
24-rios virtuoziškiausios fortepijoninės miniatiūros.


Pianisto pasirodymai visuomet domina konceptualumu, o atlikimas – muzikavimo įtaigumu. Šio šventinio koncerto programa – tarsi iš 24 fortepijoninių miniatiūrų sudėtas muzikinis Advento kalendorius: versdami naujus lapus randame genialių kompozitorių opusus, parafrazes ar transkripcijas jų kūrinių temomis. „Tai bus virtuoziškas, nepaprastos fizinės ištvermės reikalaujantis pasirodymas. Žinome, kad bisai – vienas arba du – vainikuoja koncertų pabaigas. Dažniausiai tai išskirtinės miniatiūros, įspūdžiui apie atlikėją sustiprinti. Man bus dideliu iššūkiu visame koncerte groti tokio lygio pjeses – mėgstamiausius mano bei žymiausius pianizmo istorijoje bisus“, – teigia G. Januševičius.

G. Januševičius Užutrakio rūmuose koncertuos nebe pirmą kartą. Atlikėjas čia jau pristatė didelio susidomėjimo sulaukusias programas – „Sergejaus Rachmaninovo rečitalis, 1913“ ir „Sapnų gaudyklė“. O pavasarį skambėjusią programą „Visi Frederiko Šopeno valsai“ lydėjo išskirtinė sėkmė – publikos pageidavimu teko surengti papildomą koncertą.

Gintaras Januševičius – mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, 2003–2004 metais studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o nuo 2004-ųjų – Hannoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Lietuvoje jo mokytojais buvo Valentina Potejenko, Valė Kulikauskienė bei prof. Jurgis Bialobžeskis. Vokietijoje pianistas studijas tęsė prof. Vladimiro Krainevo (2004–2011), o šiam mirus – prof. Berndto Goetzke klasėse.

2004-aisiais metais, po vieno svarbiausių pasaulyje Tarptautinio Monrealio konkurso, kuriame devyniolikmetis G. Januševičius tapo finalininku, jam atsivėrė svarbiausių pasaulio koncertų salių durys. Atlikėjo pasirodymai puošia festivalius Rusijoje, Lenkijoje, Estijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Vokietijoje, Airijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Japonijoje, Kinijoje. Pianistas grojo tokiose salėse kaip Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžioji salė, Palau de la Musica Catalana Barselonoje, Würzburgo Rezidencijoje, Wilfrido Pelletier salė Monrealyje, Madrido Auditorija, Šendženio koncertų salė Kinijoje, Cortot salė Paryžiuje, Šopeno kiemelis Duszniki Zdroj mieste Lenkijoje, Rahvusooper Estonia Taline, Saragosos Auditorija, Kapituliacijos salė Berlyne, Kišiniovo filharmonija ir Lietuvos Nacionalinė filharmonija. Jis pasirodė su Lietuvos valstybiniu bei Lietuvos nacionaliniu, Maskvos valstybiniu, Kanados Orchestre symphonique de Montréal, Kinijos Shenzhen Symphony Orchestra, Kijevo nacionalinio radijo ir televizijos, Kišiniovo valstybiniu, Estijos nacionaliniu, Klužo simfoniniais orkestrais bei Lietuvos kameriniu orkestru ir kt.

G. Januševičius kviečiamas vesti meistriškumo pamokas ir skaityti paskaitas Kinijoje, Japonijoje, Ispanijoje, Italijoje, Izraelyje, Vokietijoje, Rumunijoje, Moldovoje bei Lietuvoje. Taip pat atlikėjas yra Vokietijoje organizuojamų koncertų serijos „Plathner’s Eleven“, muzikinio konkurso „Die Hannoversche Börse der Musiktalente“, pianistų konkurso „Klavierfrühling Einbeck“ steigėjas, meno vadovas, prodiuseris.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ADVENTO KALENDORIUS Pr 2016-12-26 13:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai 20.00
Svarbi informacija

Iki rugpjūčio 31 dienos bilietai su 30% nuolaida!

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
VšĮ „Ambra Vox“
Žirmūnų g. 12-26 Vilnius Vilnius