Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Vincent Peirani - Emile Parisien (FR), Marianne Trudel & Trifolia (CA)

K 2016-10-13 19:00
Rusų dramos teatras
16.16 - 21.16
Vilnius Jazz 2016: Vincent Peirani - Emile Parisien (FR), Marianne Trudel & Trifolia (CA)

Spalio 13 d. , 19:00 val. Rusų dramos teatras

Vincent Peirani - Emile Parisien (France)
Belle Époque

Vincent Peirani - accordion
Emile Parisien - soprano saxophone

Šie jauni paryžiečiai – bene karščiausios Prancūzijos džiazo žvaigždės, per pastaruosius kelerius metus  susižėrusios svarbiausius prancūzų džiazo apdovanojimus. Abu menininkai yra Django Reinhardo prizo, kurį Prancūzijos džiazo akademija teikia Metų džiazo muzikantui, laureatai, „Victoires du Jazz“ laimėtojai. Be to,  pernai duetas pelnė vokiečių „Echo Jazz“ apdovanojimą kaip geriausias užsienio ansamblis.

Muzikantai susitiko 2009-aisiais, kai mušamųjų veteranas šveicaras Danielis Humairas juos pakvietė groti savo kvartete. 2012 metais pasirodė šio ansamblio albumas “Sweet & Sour“. Po metų Emile Parisienas padėjo Vincent‘ui Peirani įgroti jo debiutinį solo albumą. O 2014-aisiais duetas išleido diską „Belle Époque“ („ACT Records“),  tapusį Europos džiazo sensacija.

Du džiazo chameleonai juo nusilenkė gimtinės muzikos tradicijoms bei jas pagimdžiusiai epochai, kupinai laisvės, laimės ir nerūpestingo džiaugsmo. Pripažinti eksperimentininkai atidavė  duoklę Naujojo Orleano džiazo gigantui, saksofono legendai Sidney‘ui Bechetui, 6-ajame dešimtmetyje tapusiam Prancūzijos žvaigžde, ir dar keliems klasikams, savaip prikeldami jų kūrybos dvasią, o kartu savo pačių kompozicijomis nutiesė tiltą į ateitį. 

Jų vazduotė beribė, įkvėpimo šaltiniai patys  įvairiausi – nuo pop- iki XX amžiaus pradžios kompozitorių palikimo, nuo džiazo iki prancūziško folkloro ir „world“.

Atrodytų, akordeonas ir soprano saksofonas yra neįprastas derinys. Tačiau šie instrumentai ideliai papildo vienas kitą. Šią sudėtį jau anksčiau populiarino prancūzų džiazo grandai – akordeonininkas Richard‘as Galliano ir saksofonininkas Michelis Portalas.

Jaunieji jų sekėjai Vincent‘as ir Emile‘is suteikė  ansambliui savo spalvų. Jiems neegzistuoja nei techniniai, nei stilistiniai muzikos barjerai – jų improvizacijos liejasi neįtikėtinai laisvai, alsuodamos džiaugsmu, saviironija, humoru.

„Vilnius Jazz“ – paskutinioji dueto  Baltijos turo „Belle Époque“ stotelė. Muzikantai nuo rugsėjo 29-osios surengė padieniui 14 koncertų Estijoje, Latvijoje ir Suomijoje, o netrukus trauks ir į Londono džiazo festivalį. Šiuo metu jie – ant bangos.

Akordeonininkas, klarnetininkas, kompozitorius ir vokalistas Vincent‘as Peirani tituluojamas vienu didžiausių savo kartos džiazo novatorių ir talentų.

Džiazo keliu jis pasuko ne iš karto.  Iš pradžių Vincent‘as studijavo Nicos konservatorijoje klasikinį klarnetą, vėliau ėmė skinti prizus klasikinio akordeono konkursuose, tarp jų – Klingentalio (Vokietija) bei Kastelfidardo (Italija), kurie laikomi svarbiausiais Europoje.

1998-aisiais menininkas nusprendė tęsti studijas Paryžiaus nacionalinės konservatorijos džiazo ir improvizacinės muzikos skyriuje, kurį baigė su pagyrimu. Dar čia studijuodamas jis atkreipė į save dėmesį, laimėjęs „Prix d‘Orchestre“ apdovanojimą tarptautiniame konkurse „Jazz de la Defense“.

Tai buvo jo svaigaus kilimo pradžia. Vincent‘ą ėmė kviestis projektams džiazo korifėjai – Danielis Humairas, Denis‘as Charolles, Laurent‘as Dehors, Michelis Portalas, Louis‘as Sclavisas ir daugelis kitų,  jam atsivėrė Europos festivalių scenos Bairoite, Zalcburge, Vienoje, Romoje, Stokholme, Trosingene.  

Vincent‘as Peirani stulbina savo stilistiniu arsenalu. Jis gali groti viską – nuo prancūziškų šansonų iki sunkiojo metalo ir indų muzikos, bendradarbiavo net su prancūzų operos tenoru Roberto Alagna.

2013 metais Prancūzijos džiazo žurnalas menininko lankstumą ir išradingumą įvertino Metų muzikanto titulu. Tais pačiais metais akordeonininką geriausiu šalyje pripažino Prancūzijos džiazo akademija, įteikusi Django Reinhardto prizą. Po metų jam atiteko ir „Victoires du Jazz“ apdovanojimas Metų atradimo  kategorijoje bei vokiečių „Echo Jazz“ geriausiam užsienio menininkui.

Šiemet Montrė džiazo festivalis Šveicarijoje pristatė Vincent‘ą Peirani iškiliausiems naujosios kartos džiazo kūrėjams skirtame projekte.

Saksofonininkas Emile‘is Parisienas vadinamas džiazo unikumu. Tobulai valdantis instrumentą, trykštantis sąmoju muzikas jau gimdamas paveldėjo visų didžiųjų savo pirmtakų bagažą.

Dar būdamas Markiako koledžo mokinukas Emile‘is muzikavo su patyrusiais džiazo meistrais, o baigęs Tulūzos konservatoriją ir persikėlęs į Paryžių, ėmė bendradabiauti su Danieliu Humairu, Micheliu Portalu, Jacky‘u Terrassonu, Yaronu Hermanu, Manu Codjia ir kitais džiazo korifėjais.

2004-aisiais atlikėjas subūrė kvartetą, tapusį tikra džiaso festivalių ir klubų sensacija. Johnas Coltrane‘as, Wayne‘as Shorteris, Steve‘as Lacy, Ornette  Colemanas, Cecilas Tayloras, Europos klasikinės muzikos ikonos Hectoras Berliozas, Igoris Stravinsky, Arnoldas Schönbergas,  šiuolaikinis pankas ir hiphopas – tokie įvairūs klodai maitina pašėlusias šių virtuozų improvizacijas, prikaustančias dėmesį nuo pirmo iki paskutinio takto.

2007 metais Emile’is tapo “Fond d’action Sacem” globotiniu ir išleido šio fondo  dėka du kvarteto albumus. Šiandien saksofonininko diskografijoje – jau dešimt diskų, tarp jų – keturi jo kvarteto, vienas dueto ir kvinteto su Vincent‘u Peirani. Emile‘o kvartetas maišo visą Europą.

34 metų saksofono pažiba spėjo susirinkti įspūdingą džiazo trofėjų kolekciją. 2009-aisiais jis pelnė net tris - “Prix Frank Tenot“, Prancūzijos kultūros ir užsienio reikalų ministerijos „Jazz Primeur“ ir festivalių organizacijos AFIJMA prizus. 2012 metais jam atiteko Prancūzijos džiazo akademijos Django Reinhardto prizas, skiriamas Metų džiazo muzikantui. Virtuozo tarptautinė karjera žydi.

Marianne Trudel & Trifolia (Canada)

Marianne Trudel - piano, wurlitzer, accordion, voice composition
Étienne Lafrance - doublebass, composition
Patrick Graham - percussion

„Trifolia“ vadinamas augalas, kurio lapeliai sujungti po tris. Ši kanadiečių trijulė savo susiklausymu taip pat primena vieną organizmą, nors ansamblį sudaro labai įvairių interesų kūrėjai. Būtent aistringa, užburianti džiazo, „world“ bei akademinės muzikos sintezė, žanrų ribas trinančios puikios kompozicijos daro šį trio nepakartojamą.

2013 metais „Trifolia“ kompaktinis diskas „Le Refuge“ buvo pripažintas  Kanadoje Metų džiazo albumu ir įvertintas „Opus“ prizu bei nominuotas kanadietiškam „Juno“ apdovanojimui.

Kanados radijo „Prix Étoiles Galaxie“ laureatė (2007-ųjų Monrealio džiazo festivalyje) Marianne Trudel  kritikai vadina karščiausia jaunąja Monrealio džiazo scenos pianiste. Dar ankstyvoje vaikystėje ji pirmą kartą susidūrė su džiazo muzika, būdama 6-erių sutiko Duke Ellingtoną. Pianistė prisimena prašiusi senelės pasakyti maestro, kad palauktų, kol ji užaugs ir galės už jo ištekėti. Pirmasis Marianne nusipirktas džiazo albumas buvo „Weather Report“.

Muzikė studijavo džiazą McGillo unversitete ir etnomuzikologiją Monrealio universitete Kanadoje, vėliau tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose Šiaurės Amerikoje ir Europoje.

Talentinga pianistė garsėja ir kaip kompozitorė, aranžuotoja, išradinga improvizuotoja. Anot „Jazz Chronicles“, jos kompozicijos trykšta gaiviomis idėjomis, o ji pati kryptingai siekia savo tikslų.

Marianne Trudel kūrė ir aranžavo muziką Kanados radijui, Niujorke reziduojančiam „American Composers Orchestra“, ansambliui „OktoEcho“, Los Andželo „Henri Mancini Institute Orchestra“, McGillo džiazo orkestrui, trumpametražiams filmams. Net garsioji jos konkurentė, „Grammy“ laureatė Maria Schneider pažymėjo ypatingą kanadietės talentą, pripažino, kad pianistė groja „kaip angelas“.

Marianne kaip atlikėja reiškiasi įvairiausiais amplua – nuo solo ir dueto, trio, iki kvarteto, kvinteto, septeto ir didesnių ansamblių. Kaip projektų lyderė ji išleido šešis albumus; paskutinysis – „La vie commence ici“, įgrotas su jos kvartetu ir trimitininke Ingrid Jensen.

Visi pianistės albumai sulaukė entuziastingų atsiliepimų. Marianne Trudel septeto įgrotas „Espoir et autres pouvoirs“ buvo nominuotas „Opus“ apdovanojimui, „La vie commence ici“ – „Juno“ apdovanojimui.

Pianistė bendradarbiavo džiazo ir improvizacinės muzikos scenose su Chucho Valdesu, Marku Feldmanu, Evanu Parkeriu, Tony Malaby, René Lussier, Marku Dresseriu, Kenny Wheeleriu, Gerry Hemingway, Williamu Parkeriu, Marku Heliasu, Jeanu Derome, George‘u Lewisu ir daugeliu kitų įžymybių. Prancūziškų šansonų, „word“ bei tradicinės muzikos projektuose jos partneriai buvo Charlesas Aznavour‘as, Lena Chamamyan, Farida, Juanas Carlosas Caceresas, Laura Risk.

Menininkė pasirodė JAV, Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Meksikoje, Kinijoje.

Kvebekietis kontrabosininkas Étienne‘as Lafrance‘as taip pat neapsiriboja vienu žanru. Atlikėjas reiškiasi akademinės, improvizacinės ir „world“ muzikos scenose.

Pagrindines muzikos studijas Etienne‘as baigė Kvebeke, vėliau stažavosi tarptautiniame François Rabbatho  institute Paryžiuje, kur įgijo solisto ir pedagogo diplomus.

Bosininkas groja Kvebeko simfoniniame orkestre, rengia solo programas, kuriose atlieka ir savo kompozicijas.

Étienne‘as Lafrance‘as veda meistriškumo kursus įvairiuose pasaulio kraštuose, tarp jų – Australijoje ir JAV.

Vieno labiausiai užimtų Monrealio perkusininkų Patricko Grahamo arsenale – melodijos ir ritmai nuo Indijos, Airijos, Ispanijos iki Brazilijos, Čilės, Maroko, Senegalo, Havajų, Japonijos. Perkusininkas aistringai domisi ir moderniu garsynu bei improvizacija.

Spalvingą išraiškos priemonių bagažą atlikėjas pradėjo kaupti studijuodamas McGillo unversitete Monrealyje bei privačiose pamokose svetur pas Trichy Sankaraną, Gleną Velezą, Carlo Rizzo, Zoharą Fresco ir Taichi Ozaki.  Be to, Patrickas dalyvavo meistriškumo kursuose ir kūrybinėse dirbtuvėse Banfo menų centre Kanadoje, tobulinosi Kanados Simono Fraserio universitete, Kretos  „Labyrinth Centre“, japonų grupės „Kodō“ meistriškumo kursuose Japonijoje.

Patrickas koncertuoja ir įrašinėja muziką su grupėmis „Small World Project“,  „On Ensemble“, „Gravity Trio“, Thomasu Carbou, Kaoru Watanabe ir daugeliu kitų menininkų. Platų jo interesų spektrą liudija projektai su Pendereckio styginių kvartetu,  choreografais Hideo Arai, Tomomi Morimoto, Rogeriu Sinha, garsiąja cirko trupe „Cirque du Soleil“, „Ubisoft Games“. Jis bendradarbiavo su gausybe egzotiškų atlikėjų, tarp jų - Ganeshu Anandanu, Ramasutra, Tetsuro Naito, Kohei Nishikawa, Solorazaf, Kudsi Erguneur, Micheliu Baklouku Merhej.

2009 metais kūrėjas išleido pirmąjį savo paties prodiusuotą solinį albumą „Rheō“,  kurį CBC radijo antroji programa įtraukė į metų 13-kos geriausiųjų sąrašą.
 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Vincent Peirani - Emile Parisien (FR), Marianne Trudel & Trifolia (CA) K 2016-10-13 19:00 Rusų dramos teatras 16.16 - 21.16
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: simonas@bilietupasaulis.lt.

Durys atidaromos: likus 30 minučių iki renginio
Renginio trukmė:
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
J. Basanavičiaus g.13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Vilniaus džiazo festivalis“
VšĮ „Vilniaus džiazo festivalis“
P. Skorinos 16 – 2 Vilnius Vilnius