Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Liudas Mockūnas - Dalius Naujokaitis (LT), Orchestre National de Jazz (FR)

S 2016-10-16 19:00
Rusų dramos teatras
11.16 - 21.16
Liudas Mockūnas - Dalius Naujokaitis
Lithuania


Liudas Mockūnas - saxes
Dalius Naujokaitis - drums, percussion


Orchestre National de Jazz (ONJ)
France

Olivier Benoit - artistic direction, guitar
Jean Dousteyssier - clarinets
Alexandra Grimal - tenor saxophone
Hugues Mayot - alto saxophone
Fabrice Martinez - trumpet
Fidel Fourneyron - trombone
Théo Ceccaldi - violin
Sophie Agnel - piano
Paul Brousseau - Fender Rhodes
Sylvain Daniel - electric bass
Eric Echampard - drums

Prancūzijos džiazo pasididžiavimas „Orchestre National de Jazz „ ( Nacionalinis džiazo orkestras, ONJ) šiemet mini 30-metį. Nuo 1986-ųjų net vienuolika kartų pasikeitė kolektyvo sudėtis, jam vadovavo visa virtinė asmenybių. Tačiau orkestro kūrybinis polėkis niekada nebuvo išblėsęs,  jis įsitvirtino šalies džiazo istorijoje kaip nuolat atsinaujinanti, visiems muzikos žanrams atvira eksperimentų laboratorija.

2014-aisiais naujuoju ONJ meno vadovu tapus gitaristui ir kompozitoriui Olivier Benoit, baimintasi, kad kolektyvas gali nutolti nuo džiazo. Mat naujasis vadovas nardė po kur kas platesnius vandenis – domėjosi eksperimentine elektronika, šokiu, video-, reiškėsi teatre ir cirke. Į kolektyvą jis taip pat susikvietė plačios stilistinės amplitudės ir labai spalvingos patirties menininkus. Kai kurie jų - saksofonininkė Alexandra Grimal, pianistė Sophie Agnel, smuikininkas Théo Ceccaldi, būgnininkas Ericas Echampard'as – sėkmingai vadovavo ir savo grupėms.

Nerimą kūrėjai išsklaidė, sudrebinę muzikos pasaulį ambicingu projektu „Europa“. Juo orkestras užsimojo apžvelgti Senojo Žemyno muzikos kraštovaizdį. 2014 metais nuskambėjo  įspūdingas Paryžiaus portretas, o dabar ONJ keliauja po Europos scenas apdainuodamas Berlyną.

„Tai vitališka ir nepamirštama!“ - žavėjosi nauja programa „Jazz Magazine“. „Koks įspūdingas talentų sambūris!“ - stebėjosi „London Jazz News“.

„Berlyno“  projekte nėra antraeilių veikėjų – talentingas kompozitorius, aranžuotojas ir gitaristas Olivier Benoit atskleidžia ne tik savo, bet ir dešimties scenos partnerių išskirtines galimybes.

Projekto muzika nardina į audringą džiazo stichiją, nors svingo ir bliuzo čia mažai – kunkuliuojančią didmiesčio atmosferą atlikėjai perteikia nervingu, kupinu kontrastų avangardinio džiazo, minimalistinės ir elektroninės muzikos, progresyviojo roko lydiniu.

Olivier Benoit lyg smalsus prašalaitis keliauja per keistą  kosmopolitišką miestą, dar tebeslegiamą tragiškos praeities, bet drąsiai žvelgiantį į priekį, kerintį gaivia energija, atvirumu pasauliui ir gebėjimu perkurti istoriją.

Daugiaveidis projekto herojus leidžia  autoriui į valias eksperimentuoti muzikos formomis ir kalba.

14 solidžių „Berlyno“ kompozicijų pavadinimus įkvėpė Sonios Combe, Thierry Dufrêne ir Régine Robin knyga  „Berlin, L'effacement des traces“ („Berlynas, nykstantys pėdsakai“).

Simboliška, kad šio projekto įrašai sutapo su Berlyno sienos griūties 25-mečiu.

Kompozitoriaus, aranžuotojo, novatoriško gitaristo Olivier Benoit kelias į muziką prasidėjo nuo obojaus pamokų vaikystėje. Vėliau menininkas studijavo klasikinę gitarą ir kontrabosą, o improvizacine muzika susidomėjo Lilio universitete studijuodamas kompoziciją ir džiazą – tam įtakos turėjo gitaristo pažintis su  Jeanu François Canape, Gérardu Marais, Fredu Van Hove and Annick Nozati.

1992 metais Olivier  subūrė savo pirmąjį kvartetą „Happy House“, kurio džiaze buvo juntamas stiprus roko užtaisas. 1995-aisiais persikėlęs į Paryžių, gitaristas dar labiau suartėjo su eksperimentinės scenos kūrėjais – bendradarbiavo su  Guillaume'u Orti, Bertrand'u Denzleru, Thierry Madiot, Pascaliu Battusu, Claude'u Tchamitchianu, Philippe'u Deschepper'u, įsiliejo į Christophe'o Marguet'o kvartetą ir sekstetą, kuriuose grojo tokie korifėjai kaip Daunikas Lazro bei Bruno Chevillonas.

Olivier  improvizaciniai įgūdžiai formavosi ir duetuose su pianiste Sophie Agnel bei saksofonininku Jeanu Lucu Guionnet.

2001 metais Paolo Damiani pakvietė menininką  į Prancūzijos nacionalinį džiazo orkestrą, kuriame anuomet grojo naujosios  kartos džiazo pažibos. Olivier Benoit taip pat reiškėsi projektuose su  žinomais džiazo meistrais Jacques'u Mahieux, Edwardu Perraud ir  Joëlle Léandre, dalyvavo Lilio scenos eksperimentuose su „Circum Collective“ bei Regioninio improvizacinės ir eksperimentinės muzikos centro (CRIME) menininkais.

Olivier  daugiau kaip 15 metų buvo vienas ryškiausių Prancūzijos alternatyviosios muzikos scenos kūrėjų, dirbo kaip kompozitorius ir dirigentas su „Circum Grand Orchestra“ ir „La Pieuvre“ ansambliu, kuris 2007-aisiais peraugo į 32 muzikantų kolektyvą „Feldspath“.

Menininkas taip pat įsiamžino tarpdisciplininiais projektais – su  Philippe'o Nahono  „Ars Nova” ansambliu pristatė šiuolaikinę operą,  su choreografais Davidu Flahaut ir Karole Armitage, šokėju Clémence'u  Coconnier ir režisieriumi  Thierry'u Roisinu – muzikinį spektaklį “La Vie dans les plis”.

Video:
https://vimeo.com/118599967
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Liudas Mockūnas - Dalius Naujokaitis (LT), Orchestre National de Jazz (FR) S 2016-10-16 19:00 Rusų dramos teatras 11.16 - 21.16
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: simonas@bilietupasaulis.lt.

Durys atidaromos: likus 30 minučių iki renginio
Renginio trukmė:
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
J. Basanavičiaus g.13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Vilniaus džiazo festivalis“
VšĮ „Vilniaus džiazo festivalis“
P. Skorinos 16 – 2 Vilnius Vilnius